Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ Й КООПЕРАЦІЄЮ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ Й КООПЕРАЦІЄЮ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ Й КООПЕРАЦІЄЮ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Круглікова Валентина Володимирівна
УДК 351.82:330.322
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ Й КООПЕРАЦІЄЮ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в «Класичному приватному університеті», м. Запоріжжя.
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент Салига Костянтин Сергійович, «Класичний приватний університет» (м. Запоріжжя), завідувач кафедри фінансів і банківської справи
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Сазонець Ігор Леонідович, Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), декан факультету міжнародної економіки;
кандидат економічних наук Сундук Анатолій Миколайович, Відділ регіональних проблем національної безпеки Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), старший науковий співробітник.
Захист дисертації відбудеться 17 квітня 2008 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.128.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б. Хмельницького, 108, ауд. 201.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 14 березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Р.Р.Ларіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подальше економічне зростання в Україні нерозривно пов’язане з поділом праці, який здійснюється у формі спеціалізації та кооперації. При переході до ринкових відносин, різних форм власності й господарювання досягти оптимальної концентрації галузей та раціональної структури виробництва можна шляхом поглиблення його спеціалізації на базі кооперації з урахуванням наявних природноекономічних умов і матеріально-технічних ресурсів. Впровадження спеціалізації й кооперації створюють сприятливі умови для впровадження інноваційних процесів, інтенсивних технологій, сприяє зростанню обсягів виробництва продукції, підвищенню конкурентоспроможності національної економіки.
Спеціалізація й кооперація в національній економіці повинні здійснюватися з урахуванням організаційних, економічних, технічних, технологічних, соціальних й інших чинників. При цьому застосування ефективних механізмів державного управління має забезпечити високу конкурентоспроможність національної економіки.
Проблеми державного управління спеціалізацією і кооперацією в національній економіці вирішували вітчизняні вчені: В. Александрова, О. Амоша, А. Андрющенко, С. Біла, М. Войнаренко, В. Геєць, С. Гнатюк, Ф. Горбонос, С. Єрохін, Л. Кузьменко, І. Лукінов, Ю. Пахомов, Л. Червова, М. Чумаченко; іноземні: Р. Акофф, І. Ансофф, Р. Брейлі, Дж. Гелбрейт та інші. Практична реалізація їх напрацювань є вагомим підґрунтям для подальшої розробки напрямів удосконалення спеціалізації й кооперації, їх адаптації до умов ринкової економіки.
Однак при всій важливості проведених досліджень окремі аспекти проблеми не знайшли свого вирішення. Так, потребує уточнення зміст державного управління спеціалізацією й кооперацією в національній економіці через визначення головної мети та критеріїв державного управління спеціалізацією й кооперацією в національній економіці. Не досліджено систему одиниць виміру ступеня державного управління спеціалізацією і кооперацією в національній економіці. Потребує розробки модель державного управління відновленням систем спеціалізації й кооперації в національній економіці. На сьогодні не вдосконалено методичне забезпечення стратегій і програм розвитку спеціалізації і кооперації.
Недостатність теоретико-методичних напрацювань та значна практична цінність вирішення проблем удосконалення державного управління спеціалізацією і кооперацією в національній економіці зумовило актуальність теми, визначили мету та завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ Й КООПЕРАЦІЄЮ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок