Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВІНБОРОНУ ПРИ ГІПОКСИЧНИХ СТАНАХ (експериментальне дослідження)

Загрузка...

ПРОФІЛАКТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВІНБОРОНУ ПРИ ГІПОКСИЧНИХ СТАНАХ (експериментальне дослідження)

Назва:
ПРОФІЛАКТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВІНБОРОНУ ПРИ ГІПОКСИЧНИХ СТАНАХ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
ДЯКОВА Оксана Василівна
УДК: 615 - 084:615.015: 616.152. 21. 001. 5
ПРОФІЛАКТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ
ВІНБОРОНУ ПРИ ГІПОКСИЧНИХ СТАНАХ
(експериментальне дослідження)
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор СТЕПАНЮК
Георгій Іванович, Вінницький національний
медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України,
завідувач кафедри фармакології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор СОЛОВЙОВ
Анатолій Іванович, Інститут фармакології та токсикології АМН України, головний науковий співробітник відділу експериментальної терапії.
доктор медичних наук, професор ЛУК'ЯНЧУК
Віктор Дмитрович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет, кафедра загальної та клінічної фармакології МОЗ України, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться “_18__” ___січня_____2006 р. о _15-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, Київ, вул. Е. Потьє, 14.
З дисертацію можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, Київ, вул. Е. Потьє, 14.
Автореферат розісланий “15_”_грудня_____2005р.
Вчений секретар
спеціалізованї вченої ради Д 26.550.01
кандидат біологічних наук Данова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гіпоксія (Г) – один з найбільш поширених процесів, який становить основу багатьох захворювань або супроводжує їх (Л.Д. Лукьянова, 1990; С.А. Сергееева, 1991; В.С. Лаврова, 1994; Г.Г. Жданов, 1995; В.Д. Лукьянчук, 1998; А.В. Смирнов, 1998). Особливе місце серед станів Г посідає ішемія різних органів - серця, мозку, легень та ін. (Т.Ю. Макаревич, 1997). Значну актуальність в наш час набули ішемічна хвороба серця та судинна патологія головного мозку, які стали одними з основних причин інвалідизації та смерті людини (М.Б. Маньковский, 1996; О.Ф. Возіанов, 1996; Т.Ю. Макаревич, 1997). Тому антигіпоксичні препарати займають чільне місце в системі патогенетичного лікування гіпоксичних та ішемічних станів.
Незалежно від виду Г в основі характерних для неї розладів лежать енергодефіцит та активація вільнорадикальних процесів (Л.Д. Лукьянова, 1991), тому логічно, що одним з ефективних шляхів захисту від нестачі кисню є застосування антигіпоксантів (Аг), які повинні, в першу чергу, забезпечити корекцію енергетичного обміну і стабілізацію клітинних та субклітинних мембран. Для профілактики та лікування гіпоксичного синдрому (ГС) використовуються як специфічні: гутимін, амтизол, емоксипін, цитохром С, пірацетам, натрію оксибутират та ін.), так і неспецифічні: барбітурати, нейролептики та вазоділататори (пентоксифілін, но-шпа), адрено – та симпатоміметики, антиоксиданти, блокатори кальцієвих каналів, інгібітори циклооксигеназ, стабілізатори мембран та ін. Аг. Незважаючи на великий арсенал Аг проблема фармакокорекції порушень, які розвиваються при ГС, ще не вирішена. Це пов'язано з незавжди достатньою ефективністю препаратів даної групи, наявністю у них побічних ефектів (у пентоксифіліну – зниження артеріального тиску, алергічні реакції, набряки; натрію оксибутирату - блювота, порушення дихання; емоксипіну – помірне підвищення артеріального тиску, збудження або сонливість, висипки на шкірі; пірацетаму – роздратованість, диспепсичні явища, головна біль, порушення сну, загострення ішемії серця), які обмежують їх використання (М.Д. Машковский, 2002). Тому пошук та розробка нових високоефективних та безпечних Аг є нагальною задачею.
В останні роки в науковій літературі все частіше наголошується про перспективність використання в клінічній практиці лікарських препаратів з політропними фармакологічними властивостями, що може забезпечити необхідний рівень функціонування органів та систем (А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВІНБОРОНУ ПРИ ГІПОКСИЧНИХ СТАНАХ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок