Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ І МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ МАРШРУТИЗАЦІЇ ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ТЕХНОГЕННИХ АВАРІЙ

МОДЕЛІ І МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ МАРШРУТИЗАЦІЇ ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ТЕХНОГЕННИХ АВАРІЙ

Назва:
МОДЕЛІ І МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ МАРШРУТИЗАЦІЇ ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ТЕХНОГЕННИХ АВАРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Коба Костянтин Миколайович
УДК 519.853.4
МОДЕЛІ І МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ МАРШРУТИЗАЦІЇ
ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ТЕХНОГЕННИХ АВАРІЙ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. П. Василенка , Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Путятін Валерій Петрович,
Харківський національний технічний університет
сільського господарства ім.. П.Василенка,
завідувач кафедри кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Смеляков Сергій Вячеславович
Харківський університет повітряних сил
Міністерства оборони України, професор кафедри
математичного та програмного забезпечення АСУ;
доктор технічних наук, професор
Комяк Валентина Михайлівна,
Академія цивільного захисту України
Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, професор кафедри фізико-математичних дисциплін.
Провідна установа: Інститут проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є. Пухова Національної академії наук України,
м. Київ.
Захист відбудеться “_21_”___червня___ 2005 р. о _15-00_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України за адресою: просп. Леніна 14, м. Харків,  61166.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України за адресою: просп. Леніна 14, м. Харків,  61166.
Автореферат розісланий “_17_” ___05___ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. З урахуванням трагічного досвіду аварії на ЧАЕС, відповідно до Законів України, Державних нормативів і Постанови Уряду України № 304 від 07.12.1989 р., в частині створення автоматизованих систем контролю радіаційної обстановки (АСКРО) на АЕС України, розробляються і удосконалюються системи безперервного контролю радіаційної обстановки і підготовки початкових даних для систем моделювання і прогнозування розвитку аварійної ситуації. Крім того, відповідні постанови ставлять вимоги підготовки рішень на евакуацію з урахуванням динаміки аварії. Проте, функції, закладені в існуючих АСКРО, не передбачають розв’язання всього спектру задач, що вимагають негайного вирішення у разі аварії. Тому актуальною проблемою є розробка математичних моделей і методів розв’язання двоєдиної задачі оцінки обстановки і маршрутизації (ООМ) для випадку аварій різного масштабу.
При цьому можна виділити три основні аспекти моделювання і розв’язання задачі ООМ: системний, пов'язаний з інтеграцією моделей і методів розв’язання задачі ООМ у відповідну АСУ; імітаційний, пов’язаний з моделюванням полів забруднення; оптимізаційний, пов'язаний з розв’язанням задач пошуку оптимальних маршрутів.
У роботах М.М. Моісеєва, В.С. Михалевича, М.В. Михалевича, Е.Г. Петрова, І.В. Сергієнка та інших авторів розвивається серія наукових напрямів, присвячених створенню підсистем першого типу на основі аналізу і синтезу територіально розподілених ієрархічних систем, моделей і методів координації, математичних методів підтримки прийняття рішень в режимі реального часу, блоково-ієрархічного підходу, включаючи нові принципи індуктивної математики. Розвитку методів моделювання полів забруднення навколишнього середовища, пожеж і інших шкідливих дій присвячені роботи Ю.О. Абрамова, В.М. Комяк, Л.І. Нефьодова, Г.І. Марчука, В.П. Путятіна, Г.Д. Річардса й ін. При нелінійних функціях мети, а тим більше – в нестаціонарних умовах задачі пошуку оптимальних шляхів стають NP-повними. Методи їх розв’язання розвивалися в роботах В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОДЕЛІ І МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ МАРШРУТИЗАЦІЇ ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ТЕХНОГЕННИХ АВАРІЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок