Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
IНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГIКИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПРОСКУРНЯК Олена Ігорівна
УДК 376.433.018.062.3
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ
19.00.08 – спеціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України БОНДАР Віталій Іванович, Інститут спеціальної педагогіки АПН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України КИРИЧУК Олександр Васильович, Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, завідувач кафедри психології та соціальної роботи;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник ГОНЧАРЕНКО Світлана Анатоліївна, Інститут психології АПН України імені Костюка, завідувач лабораторії психодіагностики.
Провідна установа: Інститут корекційної педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, кафедра корекційної педагогіки та спеціальної психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 29 червня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 3-й поверх, зал засідань.
Автореферат розіслано 27  травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Ратифікація Верховною Радою України Конвенції ООН про права дитини і Всесвітньої Декларації про забезпечення виживання, захисту й розвитку дітей з особливими потребами посилила увагу громадськості до підростаючого покоління, зумовила необхідність створення умов для оптимізації його адаптації до соціального оточення. Проблема адаптації учнів з особливостями розумового розвитку до навчання в допоміжній школі-інтернаті є актуальною для спеціальної психології. Так, у Законі України “Про загальну середню освіту”, в Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття) відзначається необхідність удосконалення системи освіти дітей з відхиленнями в розвитку, забезпечення їхньої повноцінної життєдіяльності й створення умов для максимальної соціальної адаптації в суспільстві. Вирішення цієї проблеми має державне значення.
Відомо, що порушення розумового розвитку в дітей мають різне походження й причини. Виходячи з положення Л.С. Виготського про єдність біологічних і соціальних факторів у розвитку дитини, варто зазначити, що за різних порушень розвитку на тлі загальних закономірностей мають спостерігатися певні особливості, зумовлені тими чи іншими вадами, що призводять до змін у розвитку цих дітей. Такі зміни залежать як від часу виникнення порушення тієї чи іншої функції, так і від ступеня вираженості вади.
Однак без глибокого розуміння характеру психофізичного порушення, без відповідного аналізу та розкриття вторинних і наступних проявів, які ускладнюють його, без урахування соціально-психологічних факторів неможливо отримати відповідь на основне питання, важливе для педагогічної практики, – як підготувати учнів до соціально-психологічної адаптації в процесі їхнього перебування в школі-інтернаті, і в подальшому, і в самостійному житті. Без знання цих чинників, без розуміння їх впливу на розвиток учнів допоміжної школи неможливі успіхи в запобіганні наслідкам розумової відсталості.
Актуальність цієї проблеми посилюється тим, що діти з особливостями розумового розвитку мають обмежені адаптаційні можливості, що спричиняє соціальну дезадаптацію й ускладнює процес інтеграції в суспільство. Проблемі адаптації учнівської молоді до мінливих вимог життєдіяльності (школи, виробництва тощо), особливо в сучасних умовах соціально-економічного розвитку, присвячено безліч досліджень у галузях фізіології, психології, соціології, педагогіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок