Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ УПРАВЛІННЯ МІСЦЕВИМИ БЮДЖЕТАМИ (на прикладі міста без районного розділення)

МЕХАНІЗМИ УПРАВЛІННЯ МІСЦЕВИМИ БЮДЖЕТАМИ (на прикладі міста без районного розділення)

Назва:
МЕХАНІЗМИ УПРАВЛІННЯ МІСЦЕВИМИ БЮДЖЕТАМИ (на прикладі міста без районного розділення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
МАШКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА
УДК 336.14
МЕХАНІЗМИ УПРАВЛІННЯ МІСЦЕВИМИ БЮДЖЕТАМИ
(на прикладі міста без районного розділення)
Спеціальність 25.00.04 – Місцеве самоврядування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент Ларіна Рена
Рінатівна, Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України, професор кафедри
маркетингу
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Амітан Веніамін Наумович, Інститут економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу економіко-правових проблем розвитку територіальних систем;
 
кандидат наук з державного управління Задорожний Володимир Петрович, державна податкова адміністрації у Донецькій області (м. Донецьк), начальник оперативно-аналітичного управління.
Провідна установа - Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Дніпропетровськ), кафедра економіки та регіональної економічної політики.
Захист дисертації відбудеться 18 січня 2005 р. о 12 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 17 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Місцеве самоврядування є одним із визначальних інститутів українського суспільства, який вимагає радикальних перетворень, що набуває особливого значення в контексті європейської інтеграції України. Разом із здобуттям незалежності перед Україною постало важливе завдання – створення власної фінансової і бюджетної систем, а в даний час – їх подальше вдосконалення. Вирішення цього завдання вимагає переосмислення природи бюджету взагалі і місцевих бюджетів зокрема, визначення їх місця і ролі в економічній системі держави, теоретичного обґрунтування процесів формування доходної бази і напрямів витрачання бюджетних коштів, сутності місцевого оподаткування і його ролі в доходах місцевих бюджетів, створення ефективної системи міжбюджетних відносин. В сучасних умовах зростає значення місцевих бюджетів в проведенні економічної і регіональної політики, вирішенні соціальних проблем, підтримці незахищених і малозабезпечених верств населення, що також потребує відповідного теоретичного обґрунтування і практичного вивчення.
На сучасному етапі розвиток місцевого самоврядування визначений одним із найважливіших напрямків державної політики. Розширення функцій і повноважень органів місцевого самоврядування, яке відбулося протягом останніх років, не супроводжувалося адекватним збільшенням обсягів фінансових ресурсів, що надходять у їх розпорядження. Незначними залишаються власні доходи і, зокрема, місцеві податки і збори, а також надходження від підприємств, що належать до місцевого господарства. Постійно зростає дотаційна залежність місцевих бюджетів від державного бюджету, подальшого вдосконалення потребує порядок розрахунку бюджетних трансфертів. Серйозною перешкодою на шляху зміцнення місцевих бюджетів стала нестабільність законодавства, неузгодженість і суперечливість окремих його положень. У зв’язку з цим виняткової актуальності набувають теоретичні і практичні проблеми функціонування місцевих бюджетів, управління ними, організація міжбюджетних відносин, здійснення місцевого оподаткування.
Проблематика місцевих бюджетів займає важливе місце в дослідженнях як зарубіжних, так і вітчизняних вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ УПРАВЛІННЯ МІСЦЕВИМИ БЮДЖЕТАМИ (на прикладі міста без районного розділення)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок