Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИТЯЧИХ УСТАНОВ УРСР У 1943 – 1950 рр.

Загрузка...

ФУНКЦІОНУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИТЯЧИХ УСТАНОВ УРСР У 1943 – 1950 рр.

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИТЯЧИХ УСТАНОВ УРСР У 1943 – 1950 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ГОЛИШ Лариса Григорівна
УДК 94(477) „1943/1950”
ФУНКЦІОНУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИТЯЧИХ
УСТАНОВ УРСР У 1943 – 1950 рр.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРКАСИ 2007


Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ЛИСЕНКО ОЛЕКСАНДР ЄВГЕНОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України періоду
Другої світової війни
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПОТИЛЬЧАК ОЛЕКСАНДР ВАЛЕНТИНОВИЧ
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри
джерелознавства та спеціальних
історичних дисциплін
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
ВРОНСЬКА ТАМАРА ВАСИЛІВНА
Національна академія служби безпеки України,
професор спецкафедри
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича
Захист відбудеться „28” березня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кімн. 211.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий „23” лютого 2007 р.
Вчений секретар,
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історія України воєнного та повоєнного періодів, що має справді неперехідне значення, потребує переосмислення на нових методологічних засадах, звернення до аналізу різних сторін життя українського суспільства в період великих випробувань, характеристики становища всіх категорій населення та суспільних структур.
Відтак на порядок денний сучасних суспільствознавчих досліджень висувається як суто наукова, так і моральна потреба повніше відтворити багатогранну картину життя пересічної людини, в тому числі й неповнолітньої, у воєнний та повоєнний періоди. У цьому зв’язку актуальним є звернення до наукового аналізу життєдіяльності вихованців спеціальних дитячих установ та особливостей їхнього функціонування в специфічних історичних обставинах.
Попри умовність екстраполяції минулих подій на сучасні, врахування історичного досвіду відкриває унікальні можливості для визначення шляхів удосконалення суспільства. Це вкрай важливо під час сучасного українського державотворення, що супроводжується ускладненням становища юних громадян, збільшенням чисельності сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, зростанням виявів девіантної поведінки неповнолітніх.
У зв’язку з цим пріорітетним є вироблення ефективної й виваженої державної політики у сфері опікування неповнолітніми громадянами з особливим соціальним статусом і потребами, забезпечення необхідних організаційних та матеріально-фінансових умов функціонування спеціальних установ для цієї категорії. З огляду на вказане, велику практичну цінність має творче використання досвіду роботи спеціальних дитячих установ, нагромадженого у воєнні та повоєнні роки.
Суспільне значення і актуальність пропонованого дослідження посилюється й оголошенням 2006 року роком захисту прав дитини та початком широкомасштабного реформування системи спеціальних дитячих установ, що зобов’язує владні структури виявити ще більшу увагу до влаштування долі дітей, позбавлених батьківського піклування. Не менш важливе значення має й потреба диференційованого підходу державних органів до визначення форм соціального захисту щодо постраждалих у роки війни неповнолітніх груп цивільного населення.
Дослідження питань життєдіяльності вихованців спеціальних дитячих установ воєнних та повоєнних років дозволить поповнити методичну базу для громадянського виховання підростаючого покоління сучасної України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИТЯЧИХ УСТАНОВ УРСР У 1943 – 1950 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок