Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПОЧИНАЛЬНОСТІ В НІМЕЦЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Загрузка...

ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПОЧИНАЛЬНОСТІ В НІМЕЦЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПОЧИНАЛЬНОСТІ В НІМЕЦЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Воротнікова Інна Григорівна
УДК 801.52: 803.0: 802.0
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПОЧИНАЛЬНОСТІ В НІМЕЦЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
Спеціальність 10.02.17 – порівняльно-історичне
і типологічне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі германської філології Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
О.С. Юханов,
доцент кафедри германської філології Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
А.М. Науменко,
завідувач кафедри німецької філології
Запорізького державного університету
Міністерства освіти і науки України
кандидат філологічних наук, доцент
О.Л. Безсонова,
завідувач кафедри англійської філології
Маріупольського гуманітарного інституту
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа – Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, кафедра німецької мови і загального мовознавства
Захист дисертації відбудеться "22" грудня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 по захисту дисертацій Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24 (кімн. 309).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий "20" листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованної вченої ради д.філол.н. М.Г.Сенів
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота присвячена вивченню та зіставному аналізу засобів вираження категорії починальності у німецькій та англійській мовах. У дисертації розглядаються загальні риси та особливості вираження починальності за допомогою різнорівневих засобів у двох мовах.
Об'єктом дослідження є номінація починальної фази дії /процесу /стану на різних мовних рівнях у німецькій та англійській мовах. Фазовість у дисертаційній роботі розуміється як фіксація окремих моментів упродовж протікання дії /процесу /стану.
Актуальність досліджуваної проблеми зумовлена відсутністю комплексних зіставних досліджень засобів вираження категорії починальності у генетично споріднених німецькій та англійській мовах, а також зростанням інтересу до функціонального аспекту мови. Новітні дослідження свідчать про домінування прагматичного підходу до вивчення мовних явищ над суто формальним.
Розробка обраної тематики пов'язана з питаннями аспекту, які активно обговорюються у сучасному мовознавстві, про що свідчать роботи Т.В.Булигіної, М.Я.Гловинської, Н.В.Ільків, М.О.Луценка, О.В.Падучевої, В.О.Плунгяна, В.А.Погосяна, О.В.Соболевої та ін. Проблемою фазовості в різний час займалися багато лінгвістів різних шкіл і напрямків. Дослідники (В.В.Виноградов, Б.М.Балін, О.В.Бондарко, Л.П.Демиденко, В.В.Климов, Ю.С.Маслов, В.П.Недялков, О.М.Тихонов, Т.Б.Черкасова, М.О.Шелякін, І.Барц, К.Бейч, Г.Вельман, Й.Ербен, Б.Комрі, І.Кюнхольд, Ф.А.Равен, Х.Реніке, Н.Б.Телін, В.Фляйшер, Дж.Форсайт, А.Ф.Фрід та ін.) виділяють різну кількість фаз та іменують їх по-різному, проте традиційним є виділення трьох фаз протікання дії: фаз початку, продовження та кінця дії /процесу /стану. Здійснювались також спроби зіставних досліджень, наприклад, на матеріалі німецької та узбецької мов (О.Нурмухамедов), російської та німецької мов (Л.І.Шиханова), англійської та російської мов (С.П.Тіунова), російської, англійської, тюркських мов (О.С.Кожаєва).
В окремих працях (наприклад, Б.Л.Ліхтерової, О.С.Протогенової) дослідження засобів вираження починальності велося із застосуванням методики поля. Разом з тим не можна не помітити, що в роботах згаданих авторів вивчення засобів вираження значення починальності, як правило, обмежується їх ізольованим описом, тобто увага дослідників концентрується лише на якихось окремих мовних засобах (лексичних, словотвірних чи синтаксичних), без урахування їх взаємодії та особливостей функціонування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПОЧИНАЛЬНОСТІ В НІМЕЦЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок