Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ ТЕХНІКО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МІСЬКИХ ГАЗОБАЛОННИХ АВТОБУСІВ

Загрузка...

ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ ТЕХНІКО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МІСЬКИХ ГАЗОБАЛОННИХ АВТОБУСІВ

Назва:
ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ ТЕХНІКО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МІСЬКИХ ГАЗОБАЛОННИХ АВТОБУСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУМАГА Олександр Дмитрович
УДК 629.113
ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ ТЕХНІКО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МІСЬКИХ ГАЗОБАЛОННИХ АВТОБУСІВ
Спеціальність 05.22.02 – Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Філіпова Галина Андріївна,
Національний транспортний університет,
доцент кафедри “Автомобілі”.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Куліков Юрій Андрійович,
Східноукраїнський національний університет
ім. В.Даля, заступник директора з наукової роботи учбово-наукового інституту транспортних технологій;
кандидат технічних наук, доцент
Сітовський Олег Пилипович,
Луцький державний технічний університет,
доцент кафедри автомобілів.
Провідна установа: |
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, кафедра “Експлуатація та ремонт автомобільної техніки”,
м. Львів.
Захист відбудеться “25” лютого 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “24” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матейчик В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним завданням транспорту є своєчасне, якісне і повне задоволення потреб народного господарства і населення в перевезеннях. Його ефективне функціонування є передумовою стабілізації, підйому і структурної перебудови економіки, забезпечення цілісності, національної безпеки і обороноздатності країни.
Наявний парк АТЗ в Україні налічує близько 6,5 млн. одиниць і на 100обладнаний двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ), внаслідок чого є одним із найбільших забруднювачів атмосферного повітря. Тому доцільно застосування для двигунів міських автобусів газоподібного палива, оскільки однією з його загальновідомих переваг є більша порівняно з традиційними паливами нафтового походження екологічність.
Проведені раніше дослідження та досвід експлуатації свідчать, що при переведенні на газоподібне паливо двигунів серійних автомобілів потенційні енергетичні можливості такого палива використовуються недостатньо. Внаслідок цього погіршуються тягово-швидкісні властивості (ТШВ) автомобіля та зростає собівартість автомобільних перевезень. Крім того, встановлення газових балонів на даху автобуса може призвести до погіршення показників його поперечної стійкості.
Одним із шляхів вирішення проблеми більш широкого застосування газобалонних автомобілів і зокрема автобусів є оптимізація параметрів системи “двигун  трансмісія” і пошук таких компонувальних рішень, які дозволили б так узгодити вихідні параметри двигуна та передаточні числа трансмісії, щоб при роботі двигуна на газі показники ТШВ автомобіля та певною мірою технічна швидкість були не гірші, ніж при роботі його на бензині, а також показники поперечної стійкості газобалонного автобуса були на рівні показників стійкості базової бензинової моделі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконана в рамках НДР “Дослідження механіки та енергетики автомобілів і автопоїздів”, № держреєстрації 0104U003346, що виконується кафедрою “Автомобілі” Національного транспортного університету згідно з планами наукових досліджень Міністерства освіти і науки України.
Метою роботи є розробка методики визначення передаточних відношень трансмісії, порівняльного аналізу основних показників тягово-швидкісних властивостей і поперечної стійкості газобалонних автобусів та розробка практичних рекомендацій щодо їх поліпшення.
Для досягнення поставленої мети задачі дослідження сформульовані наступним чином: 
провести аналіз існуючих методів визначення ряду передаточних відношень трансмісії та його впливу на показники тягово-швидкісних властивостей і паливної економічності газобалонних автобусів; 
розробити методику визначення передаточних відношень трансмісії газобалонних автобусів при зменшенні потужності двигуна базової моделі в межах від 5 до 25; 
визначити методом чисельного експерименту з використанням комп’ютера показники поперечної стійкості і стійкості руху газобалонних автобусів; 
провести випробування газобалонного автобуса зі стандартною та модернізованою трансмісіями з перевіркою його експлуатаційних властивостей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ ТЕХНІКО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МІСЬКИХ ГАЗОБАЛОННИХ АВТОБУСІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок