Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТРУКТУРНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ НА КІНЕТИКУ ОКИСНЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ ЛІТІЙОВИХ МАСТИЛ

Загрузка...

ВПЛИВ СТРУКТУРНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ НА КІНЕТИКУ ОКИСНЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ ЛІТІЙОВИХ МАСТИЛ

Назва:
ВПЛИВ СТРУКТУРНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ НА КІНЕТИКУ ОКИСНЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ ЛІТІЙОВИХ МАСТИЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Железний Леонід Віталійович
УДК 665.765-404.9035.5:621.892.261
ВПЛИВ СТРУКТУРНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ
НА КІНЕТИКУ ОКИСНЕННЯ
КОМПЛЕКСНИХ ЛІТІЙОВИХ МАСТИЛ
02.00.13 – Нафтохімія та вуглехімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті нафтопереробної промисловості “МАСМА” Міністерства палива та енергетики України.
Науковий керівник кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Бутовець Валерій Володимирович
Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості “МАСМА”, м.Київ
завідувач лабораторії розробки, техніки застосування та впровадження у виробництво мастил
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Поп Григорій Степанович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м.Київ
завідувач відділу поверхнево-активних речовин
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Старчевський Михайло Казимирович
ТОВ “Інтер-Синтез”, м.Борислав
директор
Провідна установа Національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра хімічної технології переробки нафти і газу, м.Львів
Захист дисертації відбудеться 27 жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02160, Київ-160, Харківське шосе, 50.
Автореферат розісланий 27 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Прогрес у машинобудуванні, зростання швидкісних та силових навантажень у вузлах тертя визначають жорсткі вимоги до якості мастильних матеріалів і зумовлюють зростання обсягів виробництва багатофункційних високотемпературних мастил нового покоління. Важливе місце серед них займають комплексні літійові мастила (кLi-мастила), які відзначаються низкою покращених характеристик і призначені забезпечувати надійність та довговічність експлуатування техніки.
Висока верхня температура застосування кLi-мастил (понад 150 0С) часто призводить до інтенсифікації окиснювальних перетворень дисперсійного середовища і, як наслідок, погіршується якість мастила та зменшується ресурс роботи вузла тертя. Сьогодні не існує узгодженого погляду на принципи підбирання для високотемпературних мастил стабільних до окиснення нафтових олив в залежності від їх вуглеводневого складу, а синтетичних – від їх природи. Не досліджено вплив кLi-мила та його складників на антиокиснювальну стабільність системи, хоча відомо, що в простих мильних мастилах загусник каталізує окиснення, а комплексні мила можуть його гальмувати. Досвід експлуатації мастил в умовах високих температур та навантажень свідчить про потребу використання в їх складі крім стабільного дисперсійного середовища ще й ефективних антиоксидантів та інших додатків (присадок). Однак до цього часу через недосконалість методів оцінювання ефективності інгібіторів, недостатнє вивчення механізмів інгібування і, як наслідок, відсутність науково-обгрунтованих рекомендацій інгібітори окиснення при створенні високотемпературних мастил підбираються емпірично.
У цьому зв’язку системні дослідження кінетичних закономірностей процесу окиснення кLi-мастил та впливу на нього структурно-технологічних чинників є актуальними з наукової точки зору, а створення стабільних кLi-мастил оптимального складу та технології їх виготовлення – важливим загальногосподарським завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася у рамках планової пошукової тематики УкрНДІНП “МАСМА” з розробки нових мастил: теми 35500/8 „Дослідити можливість отримання мастила для перспективних видів авіатехніки” (№ держреєстрації 0100U006306) та 30201/8 „Оптимізувати рецептуру мастила, працездатного в інтервалі від мінус 73 до плюс 120 0С” (№ держреєстрації 0101U003287).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ СТРУКТУРНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ НА КІНЕТИКУ ОКИСНЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ ЛІТІЙОВИХ МАСТИЛ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок