Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ УЧАСТІ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ В РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ОБГРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ УЧАСТІ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ В РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ УЧАСТІ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ В РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України
Красовська Ольга Володимирівна
УДК 330.341.1: 336.76 (048)
ОБГРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ УЧАСТІ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ В РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
08.02.02 – Економіка та управління науково-технічним прогресом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук
Єгоров Ігор Юрійович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України,
старший науковий співробітник, завідувач відділу системних досліджень науково-технічного потенціалу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Александрова Валентина Петрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор економічних наук, професор
Терехов Віктор Іванович,
Університет економіки та права “КРОК”,
завідувач кафедри зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” МОН України, кафедра економіки та маркетингу | ахист відбудеться “28” квітня 2004 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .189.01 Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України.
Автореферат розісланий 26 березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д .189.01
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник Лобанова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з особливостей сучасного стану інноваційної діяльності в Україні є її фінансування переважно за рахунок власних коштів підприємств-інноваторів (наприклад, у 2002 р. інноваційна діяльність промислових підприємств була на 71,1% профінансована за рахунок власних коштів). Але реально дозволити собі спрямовувати кошти на інноваційну діяльність може лише незначна частина підприємств. Тому в Україні питома вага інноваційно активних підприємств у три-чотири рази нижча, ніж у країнах ЄС. Разом з тим слід відмітити, що зростання промислового виробництва, яке спостерігається в Україні останніми роками, супроводжується погіршенням фінансових результатів як підприємств, так і промисловості в цілому, тобто можливості підприємств вкладати свої кошти в інновації є досить обмеженими. Виходячи з того, що реалізація інноваційної моделі економічного розвитку потребує значних фінансових витрат, необхідно суттєво розширити можливості інвестування в інноваційну діяльність. Як свідчить світова практика, одним з найбільш ефективних способів фінансової підтримки інноваційної діяльності є її кредитування фінансовими установами. Оскільки в Україні така система підтримки інноваційної діяльності розвинута вкрай недостатньо, особливого значення набуває розробка механізму залучення фінансових інститутів до розвитку інноваційної діяльності.
Проблемі організаційно-економічного та фінансового забезпечення інноваційної діяльності присвячена значна кількість наукових праць як вітчизняних, так і закордонних дослідників. Зокрема, в Україні ще Г.М. Добров наголошував на тому, що виважена інвестиційна політика є основою для прискорення НТП. Пізніше дослідженням інноваційних факторів та складових економічного зростання, проблем формування адекватної інноваційної політики України займалися Александрова В.П., Бажал Ю.М., Безчасний Л.К., Богорош О.Т., Булкін І.О., Геєць В.М., Лапко О.О., Маліцький Б.А., Соловйов В.П., Терехов В.І., Черваньов Д.М., Чірков В.Г., Чухрай Н.І., Шкворець Ю.Ф. та інші. Серед закордонних дослідників, котрі займалися питаннями інноваційної моделі економіки, слід відзначити наукові праці Барютіна Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ УЧАСТІ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ В РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок