Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ФЕСЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА
УДК 658. 001.76+658.003.13
 
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОГО
ПОТЕНЦІАЛУ ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донбаському гірничо-металургійному інституті Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Кліяненко Борис Терентійович,
Луганська філія Інституту економіко-
правових досліджень НАН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Яковлєв Анатолій Іванович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки та маркетингу (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Осика Олександр Павлович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки підприємства (м. Луганськ).
Провідна установа – Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту у виробничій сфері
(м. Донецьк).
Захист відбудеться 26 червня 2003 року о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, Луганськ - 34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 22 травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Козаченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У ринковій економіці інноваційне підприємництво стає важливішим заходом забезпечення конкурентоспроможності та довгострокової стійкості підприємства.
Багаторічний досвід роботи зарубіжних підприємств у ринкових умовах господарювання дозволив більшості з них сформувати ефективний механізм управління інноваційними процесами, виділити інноваційну діяльність як важливу функцію управління, як модель розвитку. У той же час більша частина українських підприємств, особливо у вугільній промисловості, виявилась не готовою до активної інноваційної діяльності в умовах господарської самостійності та конкуренції з боку товаровиробників інших країн. Як наслідок, відбулося значне зниження ефективності виробництва, втрачено значну частину внутрішнього товарного ринку.
Основною причиною становища, що склалося, є низький рівень адаптації управлінських і технологічних служб підприємства до ринкових умов господарювання, недостатня готовність персоналу до інноваційної діяльності з урахуванням галузевої специфіки.
Особливого значення активізація інноваційної діяльності набуває в умовах реструктуризації вугільної промисловості, яка здійснюється урядом України і передбачає вивід галузі з кризового стану. Досягнення цієї мети можливо лише за умов найбільш повного використання інноваційного потенціалу вугледобувних підприємств.
Вибір теми дисертаційного дослідження та її актуальність визначаються нагальною потребою вдосконалення організаційно-економічного механізму інноваційної діяльності вугледобувних підприємств, на основі економічного оцінювання інноваційного потенціалу шахт та розроблення рекомендацій з поліпшення його використання.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до тематики науково-дослідних робіт Донбаського гірничо-металургійного інституту за темою “Обґрунтування умов збереження та розвитку виробничо-економічного потенціалу вугледобувних підприємств Донбасу” (номер державної реєстрації 0102U002978). Здобувачем обґрунтовані способи оцінки інноваційного потенціалу вугледобувних підприємств. Нові класифікаційні групи інновацій та характеристику галузевих особливостей інноваційного потенціалу підприємств використано у науково-дослідній роботі Інституту економіки промисловості НАН України за темою “Розробка науково-методичних основ активізації інноваційного розвитку промисловості в регіоні” (номер державної реєстрації 0100U00528Н).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок