Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічний механізм інновацій екологічної спрямованості

Економічний механізм інновацій екологічної спрямованості

Назва:
Економічний механізм інновацій екологічної спрямованості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Сумський державний університет
Карпіщенко Тетяна Олексіївна
УДК 502.33.001.76
Економічний механізм інновацій екологічної
спрямованості
спеціальність: 08.08.01 - Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Суми - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в сумському державному університеті, Міністерство освіти і науки україни
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Боронос Володимир Миколайович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри фінансів
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Москаленко Володимир Петрович,
ВАТ “Сумське науково-виробниче
об’єднання ім. М.В.Фрунзе”,
начальник відділу економіки
кандидат економічних наук, доцент
Дутченко Олег Миколайович,
Українська академія банківської справи,
м. Суми,
доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа: Харківський державний економічний університет,
Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “_3_”_листопада_2000 року о 14 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01
в сумському державному університеті за адресою:
40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2
Автореферат розісланий “3” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислий В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Криза в економіці, що супроводжується збільшенням частини застарілих технологій і обладнання, зниженням рівня модернізації і оновлення основних фондів, веде до зростання інтенсивності експлуатації природних ресурсів, кількості та ризику виникнення аварій і техногенних катастроф, що призводить до поглиблення екологічної кризи. Аналіз еколого-економічних показників національної економіки доводить, що зростання виробництва на існуючій технологічній базі ще більше ускладнить екологічну і як наслідок економічну і соціальну ситуацію в країні. Фахівці вважають, якщо очікуване зростання економіки почнеться при існуючій сьогодні структурі та технології виробництва, то екологічний вплив на 20 - 30 % перевищить відповідні екологічні показники навіть при рівні виробництва початку 90-х років. Якщо ж буде досягнуто показників виробництва докризового рівня, екологічні наслідки для України можуть бути катастрофічними.
Стратегія економічного розвитку України на сучасному етапі повинна полягати в переході від здійснення окремих і навіть комплексних природоохоронних заходів до розробки і реалізації концепції всебічної екологізації суспільного виробництва та інших сфер діяльності, бо науково доведена тісна взаємна обумовленість досягнутого рівня раціоналізації природокористування, якості навколишнього середовища, стану природно-ресурсного потенціалу, з одного боку, та перспектив розвитку економіки, з іншого. Досягнення цієї важливої мети неможливе без прискорення екологізації інноваційної та інвестиційної політики, створення системи державного стимулювання ресурсозберігаючих і природоохоронних розробок, перегляду системи законодавчих актів і приведення їх у відповідність до вимог стратегії сталого розвитку і екологічної безпеки.
Інноваційні проекти екологічної спрямованості потребують досить великих фінансових вкладень. Крім того, економічний ефект від їх реалізації, як правило, менший, ніж від інноваційних проектів в інших сферах діяльності, що робить невигідним вкладання обмежених коштів у ці проекти.
Існуючий економічний механізм відбору, оцінки та фінансування інновацій, капіталовкладень в природоохоронні заходи не враховує специфіки екологічних інновацій, надаючи перевагу інноваціям інших типів.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження полягає у необхідності розробки та обґрунтування нового удосконаленого економічного механізму, що забезпечує досягнення економічної привабливості еколого-інноваційних проектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Економічний механізм інновацій екологічної спрямованості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок