Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія Прикордонних військ України
імені Б.Хмельницького
ТИХОНЧУК АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 159.98 : 355.33
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ
ЕФЕКТИВНОЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
КЕРІВНИКІВ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВІВ
Спеціальність 20.02.02–
військова педагогіка та психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Здобувач ________________ А. Тихончук
Хмельницький – 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національній Академії Прикордонних військ України ім. Б. Хмельницького, Державний комітет у справах охорони державного кордону України.
Науковий керівник:
Член-кореспондент АПН України, доктор військових наук, професор Олексієнко Борис Миколайович, Державний комітет у справах охорони державного кордону України, Голова - Командувач ПВУ.
Офіційні опоненти:
·
доктор психологічних наук, професор Томчук Михайло Іванович, Вінницький Державний педагогічний університет, кафедра психології, завідувач кафедри;
· кандидат психологічних наук Шкіль Олександр Іванович, Центр науково-прикладних та навчальних технологій "Малес", провідний психолог, м. Київ.
Провідна установа:
Військовий інститут при Державному університеті “Львівська політехніка”, Міністерство освіти та науки України, кафедра технічних засобів інформації та культурно-просвітницької діяльності у військах, м. Львів.
Захист відбудеться 28 вересня 2000 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної Академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького за адресою: 29003, м.Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії Прикордонних військ України ім. Б. Хмельницького (29003, м.Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розісланий 25 липня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент А. Галімов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Професійна діяльність управлінця, яку завжди вважали однією з найбільш змістовних, цікавих і престижних за кордоном, в останні роки одержала адекватну оцінку й в Україні. Але, як відомо, розвиток української державності характеризується не тільки позитивними процесами, але і деструктивними тенденціями. Одна з них виявляється у зниженні продуктивності діяльності управлінських кадрів. Наявність протиріч соціально-економічного характеру, незатребуваність сутнісного потенціалу субўєктів праці, складність переходу від авторитарних стереотипів в управлінській діяльності до її ефективної моделі визначають сьогодні особливості здійснення управлінської діяльності.
По-перше, управлінська діяльність керівників військових колективів характеризується явною невідповідністю її реального стану загальній спрямованості діалектики сучасного управління і тих можливостей керівників, що не затребувані практикою. По-друге, аналіз управлінської діяльності окремих керівників свідчить про те, що в багатьох ланках вона здійснюється з порушенням основних принципів управління як одного з основних видів професійної діяльності. По-третє, модель управління, яка була сформована ще в умовах авторитарного режиму, сьогодні виявилася неадекватною неординарним реальним змінам, неспроможною та недієздатною в екстремальних умовах діяльності.
Сьогодні утвердження нової моделі державного управління здійснюється через гостре протиборство прогресивних начал із недієздатними стереотипами; не поодинокими є також випадки втручання антисоціальних і навіть криміногенних сил. На превеликий жаль, сьогодні в управлінні недостатньо вивчено і не викристалізовано чіткі методологічні і науково-практичні підходи, які б оптимально узгоджували особистісні інтереси робітників та інтереси організації. Явні соціально-психологічні невідповідності зумовлюють зменшення зацікавленості робітників у якісному виконанні службових обов'язків, знижують ефективність використання професійного потенціалу.
Саме тому сьогодні нагальною є розробка системи відповідних засобів психологічного впливу, які б могли сприяти гармонізації двох основних сфер життєдіяльності сучасних керівників військових колективів - службової і особистісної, зменшенню деструктивного впливу чинників субўєктивного та обўєктивного характеру, що стримують їх психологічний потенціал як управлінців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок