Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Іноземні інвестиції в економіці Китаю (пріоритети використання і механізми регулювання)

Іноземні інвестиції в економіці Китаю (пріоритети використання і механізми регулювання)

Назва:
Іноземні інвестиції в економіці Китаю (пріоритети використання і механізми регулювання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чжан Цзюньчен
УДК 339.727.22.(510)
Іноземні інвестиції в економіці Китаю
(пріоритети використання і механізми регулювання)
Спеціальність 08.05.01-Світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ЛУК'ЯНЕНКО Дмитро Григорович, Київський національний економічний університет, завідувач кафедри міжнародного менеджменту
Офіційні опоненти:- доктор економічних наук, професор
МАКОГОН Юрій Володимирович, Донецький національний університет, завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
ПЕСТРЄЦОВА Ольга Іванівна, Київський національний економічний університет, доцент кафедри міжнародної економіки
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра міжнародної економіки економічного факультету
Захист відбудеться “6 ”грудня 2001 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м, Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м, Київ, проспект Перемоги, 54/1, Автореферат розісланий “6” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Фукс А.Е.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Серед найважливіших подій світової економічної історії останньої чверті XX століття – безпрецедентні успіхи економіки Китаю. З початку економічних реформ у 1978 р. по 2000 р. валовий внутрішній продукт країни збільшився в 6,7 разів, або на 9,6% у середньому за рік, ВВП на душу населення – у 4,4 рази, продуктивність праці – у 3,6 рази. У такий спосіб Китай демонструє можливості трансформації економіки з забезпеченням стабільного розвитку, що обумовлено, насамперед, послідовною реалізацією моделі реформування з чіткими довгостроковими цілями і пріоритетами.
Аналізуючи систему чинників і заходів, що забезпечують економічний успіх Китаю в складному трансформаційному періоді, особливо потрібно виділити політику залучення і використання іноземних інвестицій. За період 1979-2000 рр. в країну надійшли іноземні інвестиції в розмірі 306 млрд.дол.США (10% їх загальносвітових обсягів), 139 млрд. дол.США – іноземних кредитів. Облігації КНР, які обертаються на міжнародних фінансових ринках, оцінюються в 13 млрд.дол.США. У країні зареєстроване 300 тис. підприємств з іноземним капіталом.
Питанням залучення і використання іноземних інвестицій та їх регулювання присвячено немало робіт як в Китаї, так і в інших країнах. Стосовно об'єкта дослідження важливе значення мають роботи: У Цзинлянь, Чі Інін, Чжан Хуньюань, Дун Фужен, Лю Гогуан, Чжан Шугуан, Ян Чжунвай, Сунь Сюевень, Лоу Цзівей та інших. Серед найбільш вагомих досліджень українських, російських та західних вчених є роботи: Н.Бажанова, М.Баранова, І.Бланка, Ф.Блека, В.Гейця, А.Гроппелі, Б.Губського, Д.Даннінга, Р.Зелтона, М.Кессона, Д.Лук'яненка, Ю.Макогона, Г.Марковіца, А.Мертенса, М.Міллера, О.Мозгового, Фр.Модільяні, Дж.Неша, Е.Нікбахта, Д.Норткотта, Дж. О'Брайена, Є.Панченка, А.Пересади, А.Поручника, А.Рум'янцева, М.Скоулза, Дж.Тобіна, Ю.Фами, А.Філіпенка, С.Хаймера та інших.
І сьогодні проблема іноземного інвестування економіки Китаю має принципово важливе значення, особливо відносно обгрунтування інвестиційних пріоритетів і подальшого розвитку регулятивної макрополітики. При цьому потрібно враховувати, з одного боку, якісні зміни в міжнародному фінансово-інвестиційному середовищі, яке стає глобальним, а з іншого – нові завдання національного економічного розвитку.
Актуальність даного дослідження визначається ще й тим, що китайський досвід залучення і використання іноземних інвестицій протягом багатьох років є об'єктом пильного аналізу в багатьох країнах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Іноземні інвестиції в економіці Китаю (пріоритети використання і механізми регулювання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок