Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними фрагментами для модифікації міжфазних поверхонь

Синтез поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними фрагментами для модифікації міжфазних поверхонь

Назва:
Синтез поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними фрагментами для модифікації міжфазних поверхонь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Миськова Ірина Анатоліївна
УДК 541.64
Синтез поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними
фрагментами для модифікації міжфазних поверхонь
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор хімічних наук, професор
Воронов Станіслав Андрійович,
Національний університет
"Львівська політехніка",
завідувач кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти - | доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Аксіментьєва Олена Ігорівна,
Львівський національний
університет імені Івана Франка,
головний науковий співробітник
кафедри фізичної та колоїдної хімії
доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович,
Національний університет
"Львівська політехніка",
завідувач кафедри
хімічної технології переробки пластмас
Провідна установа - | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра хімії високомолекулярних сполук, м. Київ.
Захист відбудеться "10" березня о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, пл. Св. Юра 3/4, корпус 8, аудиторія 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий "8" лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01 Скорохода В.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Застосування гетерофункціональних поліпероксидів як модифікаторів міжфазних поверхонь дозволяє успішно активувати поверхню латексних частинок та створювати латекси з морфологією частинок “ядро-оболонка”, регулювати колоїдну стабільність водних дисперсій полімерів, одержувати полімерні композиційні матеріали та суміші полімерів з покращеними фізико-механічними властивостями. Відомі гетерофункціональні поліпероксиди одержані переважно кополімеризацією 5-трет-бутилперокси-5-метил-1-гексен-3-іну та мономерів з іншими функціональними групами. Вони містять у складі макромолекул гідрофільні ланки та ліпофільні пероксидні фрагменти з термостабільними дитретинними пероксидними групами, що надає їм поверхнево-активні властивості та здатність до участі в радикальних реакціях. Разом з тим, дитретинні пероксидні групи є достатньо термостійкими, хоча в багатьох процесах синтезу полімерних систем радикальні процеси формування міжфазних шарів бажано здійснювати при відносно низьких температурах. Тому актуальною проблемою є синтез нових поверхнево-активних гетерофункціональних поліпероксидів з лабільними первинно-третинними пероксидними групами, які дозволять здійснювати радикальні реакції ініціювання, передачі та рекомбінації на міжфазній поверхні різноманітних колоїдних систем при відносно понижених температурах у порівнянні з відомими гетерофункціональними поліпероксидами. Дифільна будова кополімерів досягається кополімеризацією октену з малеїновим ангідридом з наступними полімераналогічними перетвореннями ланок малеїнового ангідриду. Важливим є те, що їх синтез здійснюється з технічно доступних продуктів, а при застосуванні для модифікації міжфазної поверхні досягається контроль за витратою та наявністю залишкових пероксидних груп у полімерних композитах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету "Львівська політехніка" і є частиною досліджень з держ. бюджетної теми “Регулювання властивостей полімерних поверхонь шляхом пероксидації поліпероксидами та контрольованої прищепленої полімеризації”, (2004-2006), № держ. реєстрації 0104U002305. Автор дисертаційної роботи є одним з виконавців теми.
Мета та завдання дослідження. Метою роботи є синтез нових гетерофункціональних поверхнево-активних поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними фрагментами, визначення їх колоїдно-хімічних властивостей, термічної стійкості та застосування для модифікації міжфазних поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Синтез поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними фрагментами для модифікації міжфазних поверхонь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок