Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В МІСТАХ УКРАЇНИ (1920-1930-і рр.)

СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В МІСТАХ УКРАЇНИ (1920-1930-і рр.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В МІСТАХ УКРАЇНИ (1920-1930-і рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Гринь Дмитро Костянтинович
УДК 93/99 (4 Укр) + 312 (4 Укр)
СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ
В МІСТАХ УКРАЇНИ (1920-1930-і рр.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов’ян Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бойко Микола Корнійович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри історії слов’ян
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кульчицький Станіслав Владиславович,
заступник директора Інституту історії України НАН України, завідувач відділу історії України 1920-30-х рр. Інституту історії України НАН України;
кандидат історичних наук
Верба Ігор Володимирович,
старший науковий співробітник відділу джерел історії України ХІХ – ХХ ст. Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії УкраїниМіністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “18” грудня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
м. Київ, вул. Володимирська , ауд.349.
Автореферат розісланий “17” листопада 2000 р.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська )
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О.І. Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Її обсяг становить 247 сторінок. Робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку джерел та літератури (35 сторінок, 438 назв), 27-ми додатків (на 27-ми стор.)
Вступ. Актуальність дослідження. Дисертація присвячена одному з ключових періодів вітчизняної історії, коли склалася нова соціально-економічна та суспільно-політична система, яка в середовищі науковців та політиків отримала діаметрально протилежні оцінки. Однією з причин цього була багаторічна заборона доступу до деяких історичних джерел, і особливо архівних, зокрема, матеріалів статистики. Це унеможливило дослідження соціальної структури та складу населення за всіма параметрами. Історіографічний аналіз переконує, що вивчення проблеми набуватиме системного характеру лише за умови залучення до наукового обігу матеріалів демографічних переписів, яке донедавна відбувалось невиправдано повільними темпами.
Протягом досліджуваного періоду визначилися причини формування і розвитку урбанізації новітнього типу з її чітко вираженим форсованим характером, що різко відбилося на соціально-демографічній структурі суспільства. Актуальність теми дисертаційного дослідження посилюється необхідністю залучення до наукового обігу комплексу статистичних підсумків Всесоюзних переписів 1920, 1926, 1939 рр., Всесоюзного міського перепису 1923 р. та обліку міської людності УСРР 1931 р. з метою системного вивчення соціально-демографічних процесів впродовж 1920-30-х рр. в зазначених територіально-поселенських межах. Значущість вказаних історичних джерел визначена тим, що методологія їх проведення передбачала не тільки характеристику населення за демографічними та національними ознаками в цілому, а й в розрізі його економічної активності, соціальних верств та їх галузево-професійної зайнятості, що випливає з різноплановості та взаємопов’язаності статистичної інформації. Тому вивчення динаміки соціально-демографічних процесів як невід’ємної складової соціальної історії України 1920-
30-х рр. при неупередженому та об’єктивному підході є безсумнівним і назрілим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В МІСТАХ УКРАЇНИ (1920-1930-і рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок