Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ КУЛЬТУР ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ ДЛЯ ПРОГРАМ БІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ЗАХИСТУ РОСЛИН

ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ КУЛЬТУР ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ ДЛЯ ПРОГРАМ БІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ЗАХИСТУ РОСЛИН

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ КУЛЬТУР ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ ДЛЯ ПРОГРАМ БІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ЗАХИСТУ РОСЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В.ДОКУЧАЄВА
Бачинська Яна Олександрівна
УДК: 632.937.001.5:638.4:595.78
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ КУЛЬТУР ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ ДЛЯ ПРОГРАМ БІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ЗАХИСТУ РОСЛИН
16.00.10 – ентомологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Інституті шовківництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник – | доктор біологічних наук, професор, Злотін Аврам Зіновійович, Інститут шовківництва УААН, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, Мєшкова Валентина Львівна, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації імені Г.М.Висоцького, головний науковий співробітник лабораторії захисту лісу;
кандидат сільськогосподарських наук, Черненко Володимир Леонідович, Інститут овочівництва і баштанництва УААН, завідувач лабораторії імунітету овочевих культур до хвороб та шкідників;
Провідна установа – | Інститут захисту рослин УААН, лабораторія захисту плодових культур від шкідників, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “29” вересня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.02 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в "Комуніст–1". ХНАУ, учбовий корпус №4, аудиторія 407.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в "Комуніст–1". ХНАУ, учбовий корпус №4, аудиторія 407.
Автореферат розісланий “27” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
М.О. Білик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У системах інтегрованого захисту рослин від шкідливих комах важлива роль належить біологічному методу (Федоренко, 2003). Проте його ефективність у польових умовах не завжди висока (Бровдій та ін., 2004). Вона значною мірою визначається життєздатністю як природних популяцій комах-господарів (Злотин, Головко, 1998), так і його агентів (ентомофагів і ентомопатогенів), яких розмножують у контрольованих умовах в особинах комах-господарів (Мешкова, 1986; Митрофанов, 2002).
У той час як питанням підвищення вірулентності ентомопатогенних організмів (Мєшкова, Давиденко, 2000; Дрозда, 2001; Земницкая, 2002) і технології розведення ентомофагів (Шелестова, 1995; Черній, 1996; Бровдій та ін., 2004) приділялося багато уваги, шляхи та методи підвищення життєздатності комах-господарів залишаються недостатньо вивченими.
Актуальність теми. Як відомо (Злотин, 1966; 1982; Беднова, 1991; Маркіна, 1999; Орловская, 2002), розмноження ентомофагів та ентомопатогенів ефективніше на комахах-господарях із найвищими показниками життєздатності. Життєздатність і адаптивний резерв популяцій комах визначаються параметрами їхньої структури як основного пристосування до змін довкілля (Маркина, Злотин, 2002).
Дослідження були спрямовані на пошук ефективних шляхів впливу на структурні параметри популяцій комах, які призводять до підвищення їхніх життєздатності та продуктивності. Зокрема, дуже важливим було вивчення впливу прийомів відбору лускокрилих комах за чутливістю до щільності утримання та за перевагою до місця лялькування, а також створення гетерогенних сумішей порід і різносезонних схрещувань під час оптимізації просторової та генетичної структур популяцій, для підвищення життєздатності та продуктивності біоматеріалу.
Вивчення впливу змін у структурних параметрах популяцій комах на їхні життєздатність і продуктивність дуже актуальне для підвищення ефективності біологічного методу захисту рослин і до наших досліджень практично не вивчалось.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації виконано в Інституті шовківництва УААН згідно з республіканськими науково-технічними програмами „Розробити універсальний біоіндикатор для визначення залишків інсектицидів у навколишньому середовищі”, ГР 0196U022737; „Розробка теоретичних основ оптимізації структури штучних популяцій комах у залежності від мети розведення” (Харківський державний педагогічний університет ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ КУЛЬТУР ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ ДЛЯ ПРОГРАМ БІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ЗАХИСТУ РОСЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок