Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні традиції архітектури житлового середовища у країнах Аль-Шаму

Регіональні традиції архітектури житлового середовища у країнах Аль-Шаму

Назва:
Регіональні традиції архітектури житлового середовища у країнах Аль-Шаму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти та науки України
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Хусам Халіль Бадра
УДК 721.05.053
Регіональні традиції архітектури
житлового середовища у країнах Аль-Шаму
18.00.01 - Теорія архітектури,
реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
 
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти та науки України, кафедра "Архітектурного проектування і рисунку"
Науковий керівник доктор архітектури, професор
КРИЖАНОВСЬКА Неллі Яківна.
Харківська державна академія
міського господарства, зав. каф.
"Архітектурного проектування
і рисунку"
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор НІКОЛАЄНКО Володимир Анатольович, Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України, кафедра "Дизайну архітектурного середовища";
кандидат архітектури, професор ГРЕБЕНЮК Георгій Євгенович, Харківський університет внутрішніх справ, кафедра "Прикладної соціології".
Провідна установа: Національна академія
образотворчого мистецтва та
архітектури, м. Київ.
Захист відбудеться "____" ____________ 2002 р. о ____ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.065.02 при Харківському державному
технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків,
вул. Сумська, 40
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного
технічного університету будівництва та архітектури: 61002, м. Харків,
вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий ___________________ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, доцент О.О. Фоменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена державною політикою країн Аль-Шаму.
Країни Алъ-Шаму, розташовані в східній частині Середземного моря (Сирія, Ліван, Йорданія і Палестина), є країнами Близького Сходу, що розвиваються з різним рівнем соціально-економічного розвитку, але економічно і науково-технічно ці країни взаємопов'язані. Їх територія, переважна єдність державної мови (арабська), і специфічні природно-кліматичні особливості дають можливість спільно розглядати закономірності формування житлового середовища, яке створювалося протягом всієї історії їх розвитку. Сьогодні ці країни характеризують процеси стрімкої урбанізації: швидкий зріст населення, інтенсивне збільшення міського населення, пов'язане з масовою сільською міграцією, зростання промисловості у великих і крупних містах (Халеб, Бейрут, Амман, Дамаск та інших). Виникає необхідність будівництва нових житлових утворень, їх органічному поєднанні з існуючою забудовою і природним середовищем. Тому проблема формування житлового середовища в країнах Аль-Шама зберігає первинне значення, як в цей час, так і в перспективі.
У районі Аль-Шам велика увага приділяється формуванню житлового середовища на декількох рівнях: державному, регіональному, місцевому із залученням приватних фірм. Сьогодні більшість населення районів Аль-Шаму мешкає в сільській місцевості, однак, інтенсивна міграція з сільських районів щорічно змінює це співвідношення, продовжує залишатися гострим питання незаконно забудованих територій з площею, що займає біля 13 тис. га, та на яких проживає близько 2 млн. чоловік. Ці факти свідчать про те, що однією з важливих задач є забезпечення населення необхідною кількістю житлової площі, а також створення чіткої функціонально-планувальної структури житлового середовища і виявлення тенденцій його перспективного розвитку.
У зв'язку з цим підвищується роль наукової обґрунтованості рішень, що приймаються. Аналіз основних напрямків досліджень з даної проблематики показав, що в останні роки появилася велика кількість розробок, що розглядають окремі аспекти проблеми формування житлового середовища, але не досліджують її загалом з урахуванням особливостей еволюційного розвитку.
Слід відзначити різнобічну спрямованість наукових розробок. Так, типологічні аспекти розвитку архітектури арабських країн відображені в роботах Вороніної В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Регіональні традиції архітектури житлового середовища у країнах Аль-Шаму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок