Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль регіональних банків розвитку у структурних зрушеннях в економіках країн центральної та східної європи

Роль регіональних банків розвитку у структурних зрушеннях в економіках країн центральної та східної європи

Назва:
Роль регіональних банків розвитку у структурних зрушеннях в економіках країн центральної та східної європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,51 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Волкова оксана олексіївна
УДК 339.732.2
Роль регіональних банків розвитку у структурних зрушеннях в економіках країн центральної та східної європи
Спеціальність 08.05.01 - Світове господарство і
міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник
доктор економічних наук, професор
Шнирков Олександр Іванович,
заступник директора з наукової роботи
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Сіденко Володимир Романович –
головний науковий співробітник
Інституту економічного прогнозування
НАН України,
кандидат економічних наук, доцент
Кальченко Тимур Валерійович –
доцент кафедри міжнародного менеджменту
Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ міжнародних валютно-фінансових відносин, м. Київ
Захист відбудеться “26” вересня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “26” серпня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Поліщук


загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сучасний світ характеризується наявністю низки глобальних проблем людства. Одна з них – забезпечення сталого економічного зростання як умови гармонійного розвитку особистості, задоволення її духовних та матеріальних запитів. Головною передумовою цього є подолання розриву у рівнях економічного розвитку розвинених країн, з одного боку, та країн з перехідною економікою і країн, що розвиваються, – з другого. Зазначений процес потребує значних фінансових ресурсів. Внутрішніх джерел для цього у згаданих державах бракує. Тому постає надзвичайно гостра проблема залучення іноземного капіталу для забезпечення потреб національних господарств. Одним із джерел такого фінансування є регіональні банки розвитку (РБР), першочерговим завданням яких є не одержання запланованих прибутків, а, перш за все, вирішення соціально-економічних проблем у відповідних регіонах, а саме: підвищення рівня життя населення, розвиток приватної ініціативи, сприяння структурним зрушенням. У цій „девелопменталістській” благородній спрямованості полягає унікальність такого інституту в сучасному світовому господарстві, як регіональні банки розвитку.
З розпадом соціалістичного табору у країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) розпочалися процеси переходу від планово-директивної до відкритої ринкової економіки. Невід’ємною частиною трансформаційних процесів є структурні зрушення в народних господарствах цих країн. Сприяти структурним перетворенням та безболісному подоланню трансформаційних труднощів завдяки механізму цільового фінансування покликані регіональні банки розвитку, створені в Європі у 90-х роках.
Для України ж діяльність регіональних банків розвитку тим важлива, що вона тісно співпрацює з деякими з них, будучи країною, у якій відбуваються трансформаційні процеси і структурні зрушення, відчувається гостра проблема дефіциту не тільки внутрішніх, а й зовнішніх джерел фінансування.
Останнім часом розгорнулась дискусія з приводу ефективності діяльності регіональних банків розвитку, ступеню досягнення ними статутних цілей, міри їх використання розвинутими західними державами для досягнення своїх політичних цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Роль регіональних банків розвитку у структурних зрушеннях в економіках країн центральної та східної європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок