Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТОКСИНОУТВОРЮЮЧИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ

ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТОКСИНОУТВОРЮЮЧИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ

Назва:
ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТОКСИНОУТВОРЮЮЧИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
КАЛІНІЧЕНКО СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК 537.868.047:579.871.1(043.3)
ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТОКСИНОУТВОРЮЮЧИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Бабич Євген Михайлович,
Інститут мікробіології та імунології
ім. І.І. Мечникова АМН України,
завідувач лабораторії специфічної
профілактики краплинних інфекцій
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Мінухін Валерій Володимирович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри мікробіології,
вірусології та імунології
доктор біологічних наук, професор
Варбанець Людмила Дмитрівна,
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України,
завідуюча відділом біохімії мікроорганізмів
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім Л.В. Громашевського АМН України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “ 22 червня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 при Інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14/16).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, 14/16).
Автореферат розісланий “ 17 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01
к.мед.н., с.н.с. Бруснік С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реалізація епідемічного процесу дифтерійної інфекції на тлі вакцинопрофілактики відбувається переважно у вигляді бактеріоносійства, рівень якого може суттєво змінюватись (Деміховська О.В., Чудна Л.М., 1999; Мохорт Г.А., та співав., 2001). Різна інтенсивність циркуляції штамів пов’язана з періодичними формуваннями епідемічно значущих, тобто більш вірулентних та пристосованих до колонізації епітелію популяцій збудника (Онищенко Т.Є., Мірошниченко В.П., 2002; Мельников В.Г. и соавт., 2004).
Передача патогенів від інфікованих до здорових осіб у значній мірі обумовлена здатністю бактерій проникати через природні бар’єри та протидіяти неспецифічним факторам захисту організму людини (Волянський Ю.Л., Бабич Є.М. і співав., 1999; Young D. et al., 2002; Беляев Н.Е., 2004).
Ключовим механізмом заселення є адгезія бактерій, у той час як інвазію мікробів у міжклітинні прошарки обумовлюють, насамперед, гіалуронідаза і нейрамінідаза, а також антикомплементарні властивості бактерій (Бухарин О.В., 2000; Klemm P., Schembri M.A., 2000; Бухарин О.В., Усвяцов Б.Я. и соавт., 2003).
Ступінь активності прояву вказаних ознак обумовлює в значній мірі епідемічну значущість циркулюючих штамів (Костюкова Н.Н., 2001). У зв’язку з цим важливо знати, які фактори сприяють формуванню популяцій збудника дифтерії з різною здатністю бактерій до персистенції.
Найбільш обґрунтованою є точка зору про наявність зв’язку між популяційними змінами патогенних бактерій, у тому числі і коринебактерій, та циклічною діяльністю Сонця (Чижевський А.Л., 1931; Вельховер С.Т., 1937; Чернощеков К.А., Лепехин А.В., 1993). Так, у роки з мінімальною сонячною активністю, в більшості країн Європи спостерігалось підвищення питомої ваги штамів токсиноутворюючих коринебактерій і ріст випадків захворювань на дифтерію. Ця тенденція відмічена і іншими вченими по відношенню до геомагнітних збурень (Sister F.D., Senftle F.E., 1961). Послідуючі роботи по вивченню впливу різних фізичних чинників на біологічні властивості збудників дифтерії показали, що оптичні (лазерні) та ультрафіолетові промені, зокрема, можуть викликати активацію гену токсигенності, зниження адгезивних властивостей, зміну антикомплементарної та антилізоцимної активності у досліджених бактерій (Мироненко Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТОКСИНОУТВОРЮЮЧИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок