Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИВАТИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ ТА ЗМІНИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА

ПРИВАТИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ ТА ЗМІНИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПРИВАТИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ ТА ЗМІНИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
ЛЮБОХИНЕЦЬ ЛАРИСА СЕРГІЇВНА
УДК 330
ПРИВАТИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ ТА ЗМІНИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 08.01.01. - економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук |
Науковий керівник:
Солом’янюк Павло Григорович
кандидат економічних наук, доцент
Київ 1999
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Київського університету ім. Тараса Шевченка
Науковий керівник: | Солом’янюк Павло Григорович, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії Київського університету ім. Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: | Черняк Володимир Кирилович, доктор економічних наук, професор, Верховна Рада України;
Радченко Володимир Васильович, кандидат економічних наук, доцент, завідуючий кафедрою економічної теорії Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.
Провідна установа: | Економічний національний університет, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться 26.02.1999р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.13 Київського університету ім. Тараса Шевченка, за адресою:
252022, м. Київ, вул. Васильківська, 90а
економічний факультет, ауд. 704
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету ім. Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий 22.01.1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М.Леоненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Відносини власності пронизують всю систему економічних відносин, тому глибокі зміни в суспільному виробництві пов’язані з реформування цих відносин, яке повинно забезпечити: вільне їх удосконалення; рівноправність розвитку різних форм господарювання; врахування особливостей приватизації та роздержавлення, створення економічних та юридичних умов для появи ефективного господаря.
Реформування відносин власності, вдосконалення структури економіки в умовах політичної та економічної кризи поставили перед суспільством ряд складних проблем, серед яких особливо виділяють визначення шляхів і методів приватизації та запобігання у цьому процесі соціально-економічній диференціації суспільства. Якщо в умовах адміністративно-командної системи посилення соціальної орієнтації економіки пов’язувалось з прискоренням розвитку соціальної сфери, то в умовах переходу до ринку цей процес тісно ув’язується з заходами по роздержавленню і приватизації власності. Право власності, яке набувається в результаті роздержавлення і приватизації, повинно бути реальним, дійсно забезпечувати зростання трудової активності. А ефективність праці, ініціативність та економічна заінтересованість розвиватись не на підприємствах-монополістах, перетворених в паперові акціонерні товариства, а там, де людина відчуває себе власником.
Приватизація державних підприємств, як важливий елемент трансформації економічної системи має розв’язати низку таких завдань: створення достатніх умов для появи реальних власників, підвищення економічної ефективності використання приватизованого майна, становлення безпосереднього виробника як власника, сприяння структурним перетворенням економіки та реформуванню базових галузей народного господарства України.
Приватизація не може бути кінцевою метою оновлення соціально-економічних відносин суспільного виробництва. Вона є одним із засобів досягнення певних цілей. Цілі приватизації можуть бути як довгостроковими, так і короткостроковими, навіть невідкладними. Вони можуть ставитися як на макро-, так і на мікрорівнях. Відповідно до цього оцінюються і результати приватизації.
Слід зауважити, що становлення багатоукладної економіки в Україні проходить в умовах переважного значення державної власності, недостатньої кількості інвестиційних ресурсів у населення, недостатньому правовому захисті приватної власності, відсутності досвіду і, як наслідок, психологічної неготовності населення до приватного інвестування. Тому найбільш дієвим напрямком для розвитку приватного сектору в Україні є приватизація функціонуючих державних підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИВАТИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ ТА ЗМІНИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок