Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНЛИВІСТЬ ТА СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ РІЗНИХ ГЕНЕРАЦІЙ САМОЗАПИЛЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЗОНИ СТЕПУ УКРАЇНИ

МІНЛИВІСТЬ ТА СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ РІЗНИХ ГЕНЕРАЦІЙ САМОЗАПИЛЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЗОНИ СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
МІНЛИВІСТЬ ТА СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ РІЗНИХ ГЕНЕРАЦІЙ САМОЗАПИЛЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЗОНИ СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ЗЕРНОВОГО ГОСПОДАРСТВА
ЗІНЧЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 633.15: 631.03: 631.6 (833)
МІНЛИВІСТЬ ТА СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ РІЗНИХ ГЕНЕРАЦІЙ
САМОЗАПИЛЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ
ПІВДЕННОЇ ЗОНИ СТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.05 - селекція і насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії селекції кукурудзи Інституту зрошуваного землеробства УААН у 1995-1999 рр.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Лавриненко Юрій Олександрович, Інститут зрошуваного землеробства, завідувач лабораторії селекції кукурудзи.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Козубенко Леонід Васильович, Інститут рослинництва ім. Юр’єва УААН, завідувач відділу селекції і насінництва кукурудзи
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Бєліков Євген Ілліч, Синельниківська селекційно-дослідна станція УААН, завідувач відділу селекції кукурудзи
Провідна установа: Селекційно-генетичний інститут УААН, відділ селекції та насінництва кукурудзи
Захист відбудеться “_26_” _грудня_______ 2000 р. о _10_ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 08.353.01 в Інституті зернового господарства УААН, за адресою 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту зернового господарства УААН, за адресою 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14.
Автореферат розісланий “_25_” _листопада___ 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ___________________ Мусатов А.Г.
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми досліджень. Створення та впровадження гібридної кукурудзи у виробництво загальновизнане як видатне досягнення біологічної науки XX століття. Проте, сучасні високоврожайні гібриди, що витіснили генетично різноманітні сорти-популяції, відрізняються високою ядерною та цитоплазматичною однорідністю. Ось чому так необхідно створювати нові вихідні форми, які відрізняються перш за все генетичним складом і пристосованістю до умов вирощування, та на їх основі створювати продуктивні та адаптовані до конкретних умов гібриди. Тому, проблема створення нового вихідного матеріалу кукурудзи, з певними показниками специфічної адаптивності є актуальною, а розробка методів створення і удосконалення існуючих залишається в центрі уваги селекціонерів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у лабораторії селекції кукурудзи Інституту зрошуваного землеробства УААН на протязі 1995 – 1999 рр. згідно з тематичним планом лабораторії “Розробити методи селекції та створити гібриди кукурудзи різних груп стиглості, адаптовані до вимог зрошення південного Степу України” (номер державної реєстрації 0197 U 015757). Вона також виконувалась за державною комплексною науково-технічною програмою “Зернові і олійні культури”, підпрограмою “Селекція і технології вирощування кукурудзи і сорго”, за темою: “Створити новий вихідний селекційний матеріал кукурудзи і на його базі синтезувати гібриди різних груп стиглості (ФАО 150-600) для зон кукурудзосіяння.”
Мета і задачі досліджень. Основна мета роботи – удосконалити методи створення нового вихідного матеріалу кукурудзи і на його основі синтезувати гібриди кукурудзи для умов зрошення Південного Степу України.
Для виконання цієї мети були поставлені такі завдання:
1. Вивчити характер і тип мінливості ознак продуктивності в різних інцухт-поколіннях (S3 - S6 ) різних за генотипом гібридів кукурудзи, створених на базі сестринських та віддалених гібридів.
2. Вивчити особливості успадкування адаптивних і якісних ознак в залежності від покоління самозапилення та генетичних особливостей вихідних гібридів.
3. Визначити характерні особливості взаємозв’язку ознак продуктивності, адаптивних ознак у гібридів кукурудзи, вихідних батьківських форм та спряжену мінливість у різних поколіннях добору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІНЛИВІСТЬ ТА СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ РІЗНИХ ГЕНЕРАЦІЙ САМОЗАПИЛЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЗОНИ СТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок