Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив тренталу і ксантинолу нікотинату На функцІю нирок та стан водно-сольового обмІну (експериментальне дослідження)

Вплив тренталу і ксантинолу нікотинату На функцІю нирок та стан водно-сольового обмІну (експериментальне дослідження)

Назва:
Вплив тренталу і ксантинолу нікотинату На функцІю нирок та стан водно-сольового обмІну (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
Кишкан Інна Григорівна
УДК: 615.254 + 615.27
Вплив тренталу і ксантинолу нікотинату
На функцІю нирок та стан
водно-сольового обмІну
(експериментальне дослідження)
14.03.05 – фармакологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фармакології Буковинської
державної медичної академії МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Косуба Раїса Борисівна,
Буковинська державна медична академія,
завідувач кафедри фармакології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Мохорт Микола Антонович,
Інститут фармакології та токсикології АМН України,
завідувач відділу фармакології серцево-судинних засобів
доктор медичних наук, професор Горчакова Надія Олександрівна, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
професор кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра фармакології
Захист відбудеться 21.02.2001 р. о 14 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України (03057, м.Київ вул. Е.Потьє, 14).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, м.Київ вул. Е.Потьє, 14).
Автореферат розіслано 18.01. 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д.26.550.01, кандидат біологічних наук І.В.Данова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час для лікування багатьох захворювань широко застосовують похідні ксантину (еуфілін, теофілін, теобромін, трентал, ксантинолу нікотинат, кофеїн та інші) як самостійно, так і в комбінаціях з іншими лікарськими засобами. Значний інтерес до ксантинових препаратів зумовлений широким спектром їх фармакологічної дії (бронхолітична, кардіотонічна, антигіпертензивна, антиалергічна, антиагрегаційна, антигіпоксична та інші) поряд з малою токсичністю (В.В.Бондур, Т.Т.Подолець, 1998; А.С.Духанин, Ф.Р.Губаева, 1998; І.С.Чекман, 1998; В.Д.Лукьянчук, И.П.Белоусова, Л.В.Савченкова, 1999; І.П.Бєлоусова, 2000; R.G.Romanelli, A.Caligiuri, V.Carnoli, 1997). Особливої популярності набули синтетичні похідні ксантину - трентал (пентоксифілін, агапурин, ралофект) і ксантинолу нікотинат (теонікол, компламін, ксавін), які помітно розширюють судини та покращують мікроциркуляцію.
Метилксантинам, у тій чи іншій мірі властива діуретична дія (Е.Б.Берхин, 1979; М.О.Колесник, І.І.Лапчинська, 1996). Однак, особливості впливу на нирки окремих представників цієї групи, зокрема - тренталу і ксантинолу нікотинату, не визначені, а існуючі повідомлення досить суперечливі (А.В.Гордеев, В.В.Сура, С.Н.Савицкий, 1991; Е.И.Гермаш, В.С.Тимохов, Ш.З.Загидуллин, 1997; P.Schreiber, M.Schroppel, H.Heidrich 1983; М.Carrier, G.B.Pelletier, M.White, 1996; R.P.Frantz, B.S.Edwards, L.J.Olson, 1997).
Механізми впливу тренталу і ксантинолу нікотинату на нирки продовжують досліджуватися і обговорюються в науковій літературі (І.П.Бєлоусова, А.Ю.Денисенко, 1999; І.Kaputlu, G.Sadan, B.Karayalcin, 1997). Широке застосування даних препаратів у клініці, в тому числі і при нирковій патології (J.Boldt, M.Muller, M.Heesen, 1996; R.J.Krysztopik, F.R.Bentley, 1996), значно випередило експериментальні дослідження їх фармакодинаміки. Одні автори пояснюють збільшення сечовиділення під впливом тренталу і ксантинолу нікотинату покращанням гемодинаміки нирок і зростанням швидкості клубочкової фільтрації (И.Н.Шойхет, В.С.Трейвиш, Н.Н.Новикова, 1986; М.О.Колесник, І.І.Лапчинська, 1996), інші - безпосереднім втручанням препаратів у транстубулярні механізми ниркового транспорту на рівні клітин ниркових канальців (Ю.А.Пытель, И.И.Золотарев, 1977; Т.Shibasaki, H.Nakano, I.Ohno, 1994).
Не визначена участь у механізмі дії тренталу і ксантинолу нікотинату основних регуляторів сталості води та солей в організмі. Добре відомо, що в регуляції водно-сольового гомеостазу крім вазопресину, альдостерону суттєву роль відіграють і інші чинники - ренін-ангіотензинова система, ендогенні біологічно активні речовини - натрійуретичні пептиди (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив тренталу і ксантинолу нікотинату На функцІю нирок та стан водно-сольового обмІну (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок