Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕПЛОВОЇ ТА МЕХАНІЧНОЇ ДІЇ НА ПРУЖНОПЛАСТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРОЛЕГОВАНОЇ ІТРІЄМ МІДІ

ВПЛИВ ТЕПЛОВОЇ ТА МЕХАНІЧНОЇ ДІЇ НА ПРУЖНОПЛАСТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРОЛЕГОВАНОЇ ІТРІЄМ МІДІ

Назва:
ВПЛИВ ТЕПЛОВОЇ ТА МЕХАНІЧНОЇ ДІЇ НА ПРУЖНОПЛАСТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРОЛЕГОВАНОЇ ІТРІЄМ МІДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,67 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
СИТІН Володимир Іванович
УДК 669.35:539.5
ВПЛИВ ТЕПЛОВОЇ ТА МЕХАНІЧНОЇ ДІЇ НА ПРУЖНОПЛАСТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРОЛЕГОВАНОЇ ІТРІЄМ МІДІ
01.04.13. – “Фізика металів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” Національної академії наук України.
 
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук
ВОЄВОДІН Віктор Миколайович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ ХФТІ, заступник директора, м. Харків.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
ЛЕБЕДЄВ Віктор Прохорович, Харківський Національний університет ім. В.Н. Каразіна, декан фізичного факультету, м. Харків;
кандидат фізико-математичних наук
ПОХІЛ Юрій Онисимович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, заступник директора по науковій роботі СКТБ, м. Харків.
Провідна установа: | Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 29 ” березня 2005 р. о “ 1400 ” годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .845.01 у Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ННЦ ХФТІ за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий “ 23 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .845.01
доктор фізико-математичних наук, професор Айзацький М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В області фізики металів актуальним є розвиток наукового напрямку, спрямованого на дослідження впливу зовнішніх дій на структуру та фізико-механічні властивості кристалічних матеріалів. Реальні кристалічні метали, за окремими винятками, є полікристалічними, тобто агрегатами, що складаються з великої кількості зерен, які накладають обмеження на деформацію один одного. Складність такої системи, якою є полікристалічний матеріал, обумовлює доцільність розгляду, як на мікро-, так і макрорівнях. Розробляються методи теоретичного та експериментального досліджень механізмів пластичної деформації. Актуальною залишається задача адекватної математичної апроксимації діаграм деформування, які є практично єдиним доступним джерелом експериментальної інформації про механічні властивості металевих матеріалів.
Ефективне використання металів, зокрема міді, попит на яку зростає, є однієї зі складових технічного прогресу. Перевагою міді є її висока електропровідність і теплопровідність у широкому інтервалі температур. Мідь розглядається як перспективний матеріал компонентів ліміторів і диверторів термоядерного реактора, використовується як демпфіруючий прошарок у шаруватих композиційних матеріалах.
Поряд з позитивними властивостями чиста мідь має і ряд недоліків. Зменшення загального вмісту домішок у високочистій міді викликає природне зниження її температури рекристалізації, зниження міцності, неоднорідну крупнозеренну структуру. Істотно змінювати структуру та пружнопластичні властивості полікристалічної міді можна шляхом мікролегування.
У Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” розроблено і впроваджено у виробництво ряд мікролегованих рідкоземельними металами сплавів на основі міді, зокрема, мідь, мікролегована ітрієм. При цьому вплив зовнішніх дій на пружнопластичні властивості мікролегованої ітрієм міді мало досліджено.
Викладене вище визначає актуальність даної дисертаційної роботи, спрямованої на вивчення впливу теплової та механічної дії на структуру і пружнопластичні властивості полікристалічної мікролегованої ітрієм міді.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дослідження, які склали зміст дисертації, проведені здобувачем у відділі фізики радіаційних явищ та радіаційного матеріалознавства Інституту фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕПЛОВОЇ ТА МЕХАНІЧНОЇ ДІЇ НА ПРУЖНОПЛАСТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРОЛЕГОВАНОЇ ІТРІЄМ МІДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок