Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ УКРАЇНИ В МЕДІЙНОМУ ПРОСТОРІ СУЧАСНОЇ РУМУНІЇ

ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ УКРАЇНИ В МЕДІЙНОМУ ПРОСТОРІ СУЧАСНОЇ РУМУНІЇ

Назва:
ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ УКРАЇНИ В МЕДІЙНОМУ ПРОСТОРІ СУЧАСНОЇ РУМУНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ПЕТРОВ Максим Вікторович
УДК: 32.019.51:070(498:477)
ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ УКРАЇНИ В МЕДІЙНОМУ ПРОСТОРІ СУЧАСНОЇ РУМУНІЇ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології та державного управління
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник доктор політичних наук, професор
БУРДЯК Віра Іванівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри політології та
державного управління
Офіційні опоненти доктор політичних наук, доцент,
ТИХОМИРОВА Євгенія Борисівна,
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри міжнародної інформації
кандидат історичних наук,
РЕНДЮК Теофіл Георгійович,
Посольство України в Румунії,
Радник-посланник
Захист відбудеться 26 жовтня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корпус 14, ауд.18.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано ___ вересня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Катеринчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна, як активний учасник міжнародних відносин, прагне розвивати партнерські взаємини та плідно співпрацювати з усіма державами світу. У такому контексті особливо інтенсивно підтримується двосторонній діалог з безпосередніми сусідами, серед яких важливе стратегічне місце займає Румунія. Основними засадами налагодження двосторонньої взаємодії з нею є проведення динамічної, системної, виваженої та ефективної зовнішньополітичної лінії, орієнтованої на домінацію конструктивних, взаємовигідних, партнерських відносин як на двосторонньому рівні, так і у рамках міжнародних, регіональних і субрегіональних структур.
Україна та Румунія є впливовими державами Східної і Південно-Східної Європи з могутнім людським, економічним та науково-технічним потенціалом. Об'єднуючи разом близько 72 млн. жителів, ці держави відіграють суттєву роль у збереженні миру та стабільності в Європі загалом та у Чорноморському регіоні зокрема. Ця територія – надзвичайно важлива з політичної, економічної та геостратегічної точок зору.
Обидві держави позиціонують себе як провідники безпеки та стабільності у регіоні. Необхідною умовою успішного виконання такої ролі є гармонійний розвиток взаємин між ними, що не в останню чергу залежить від формування позитивного іміджу партнера у громадській думці свого населення.
Актуальність всебічного наукового вивчення процесу формування іміджу України у громадській думці сучасної Румунії зумовлена низкою спільних факторів історичного, політичного, економічного, культурного та етнічного характеру. По-перше, це географічне розташування обох країн, тобто наявність протяжного спільного кордону (Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька та Одеська області України межують, відповідно, з такими повітами Румунії, як Сату Маре, Марамуреш, Сучава, Ботошань, Галаць та Тулча). По-друге, маючи особливий геополітичний статус (вихід до Чорного моря, контроль над гирлом Дунаю, проходження через їх територію пан-європейських транспортних коридорів) Україна та Румунія виявляють спільні політичні інтереси, пов'язані зі збереженням стабільності та безпеки у регіоні Чорного моря, ЦСЄ та на Балканах. По-третє, обидві держави взаємозацікавлені у гармонійному продуктивному розвитку економічних відносин, на які має суттєвий вплив сприйняття громадськістю обох держав своїх торгових партнерів. Співробітництво у спорудженні каскадів гідроелектростанцій на р. Тиса, у спільному будівництві газопроводу Хуст (Україна) – Сату Маре (Румунія) є яскравими прикладами в цьому відношенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ УКРАЇНИ В МЕДІЙНОМУ ПРОСТОРІ СУЧАСНОЇ РУМУНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок