Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НІМЕЧЧИНА В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЦІ США КІНЦЯ 80 Х – 90-І РОКИ ХХ СТ.

НІМЕЧЧИНА В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЦІ США КІНЦЯ 80 Х – 90-І РОКИ ХХ СТ.

Назва:
НІМЕЧЧИНА В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЦІ США КІНЦЯ 80 Х – 90-І РОКИ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛАКІШИК ДМИТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 327.82[(73):(430)]“1980/1990”
НІМЕЧЧИНА В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЦІ США
КІНЦЯ 80 Х – 90-І РОКИ ХХ СТ.
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович,
завідувач кафедри нової та новітньої історії
зарубіжних країн Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кудряченко Андрій Іванович,
генеральний директор
Всеукраїнського університету
“Міжрегіональна академія управління персоналом” (м. Київ)
кандидат історичних наук, доцент
Галака Сергій Павлович,
доцент кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “25” березня 2002 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д. 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “20” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.С. Каменецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється: по-перше, важливістю значення американо-німецьких відносин для розвитку міжнародного політичного життя і економічних процесів у Європі; по-друге, необхідністю неупередженого наукового аналізу американського сприйняття політики об’єднаної Німеччини в Європі; по-третє, важливістю з’ясування нових тенденцій та перспектив розвитку військово-політичних відносин між США і Німеччиною; по-четверте, політичною значимістю для України позиції США та Німеччини щодо поширення НАТО і ЄС на схід європейського континенту.
Сучасний етап американо-німецьких відносин позначений впливом якісно нових чинників: 1) з кінця 80-х років в Європі, як і світі загалом, зникла атмосфера “холодної війни”, відійшло в минуле блокове протистояння на континенті, що зробило можливим подолання розколу Німеччини; 2) внаслідок об’єднання Німеччина стала найбільшою західноєвропейською країною з могутнім економічним, політичним і військовим потенціалом, що суттєво вплинуло на геополітичну ситуацію в Європі; 3) припинення “холодної війни” вимагає реформування застарілих концепцій Північноатлантичного союзу для перетворення НАТО із знаряддя колективної оборони в орган загальноєвропейської безпеки, що закономірно піднімає роль Німеччини в атлантичній системі; 4) розпад колишньої біполярної системи міжнародних відносин і народження нових демократій в країнах Центральної і Східної Європи поставили перед США і ФРН проблему залучення їх до західноєвропейських економічних і військових структур; 5) вибух міжетнічного конфлікту на теренах колишньої Югославії виявився своєрідним полігоном для перевірки міцності трансатлантичного партнерства між двома країнами; 6) поява низки незалежних держав на території колишнього СРСР, серед яких найвпливовішою виявилася Росія, вимагає нових політичних підходів США і Німеччини до пострадянського простору.
Сполучені Штати, втративши звичні міжнародні орієнтири, відповідно до яких їхні зовнішньополітичні ініціативи були підпорядковані переважно завданню протиборства з “світовим комунізмом” і “радянською загрозою”, об’єктивно змушені були зайнятися концептуальним переосмисленням своїх підходів до європейських проблем, зокрема до відносин з об’єднаною Німеччиною.
Актуальність теми визначає наукову проблему дисертаційної роботи: з’ясувати роль і місце ФРН (в процесі об’єднання та після об’єднання) в системі стратегічних інтересів США.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НІМЕЧЧИНА В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЦІ США КІНЦЯ 80 Х – 90-І РОКИ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок