Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм екологоорієнтованої структурної перебудови господарського комплексу карпатського регіону

Механізм екологоорієнтованої структурної перебудови господарського комплексу карпатського регіону

Назва:
Механізм екологоорієнтованої структурної перебудови господарського комплексу карпатського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут регіональних досліджень
САВЕТЮК ІРИНА ПАВЛІВНА
УДК 332.1.004.68:332.142.6 (477.8)
Механізм екологоорієнтованої структурної перебудови господарського комплексу карпатського регіону
Спеціальність .10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Євдокименко Валерій Кирилович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
заступник голови
кандидат економічних наук
Кравців Василь Степанович,
Інститут регіональних досліджень НАН України
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ
Захист відбудеться 29 листопада 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інсти-туті регіональних досліджень НАН України за адресою 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий 29 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Трансформація структури господарських комплексів регіонів - це складний динамічний процес, який відбувається під впливом багатьох факторів і вимагає здійснення цілеспрямованої регіональної політики. Кардинальна реконструкція господарського комплексу країни, вдосконалення його функціональної і територіальної структури зміцнить економічну могутність української держави і, зокрема, її регіонів, підвищить їх здатність до виживання й розвитку.
Структурні деформації, притаманні українській економіці з часів адміністративно-командної системи, за роки економічної кризи ще більше поглибилися, досягли критичної межі і потребують невідкладного усунення. У Посланні Президента України до Верховної Ради України "Про внутрішній і зовнішній стан України у 2000 році" це визначено однією з ключових проблем сьогодення.
З одного боку, має місце тенденція до скорочення питомої ваги галузей, що виробляють продукцію інвестиційного призначення (наприклад, частка машинобудування зменшилась з 30,5% у 1990 р. до 13,2% - у 2000 p.), з другого - продовжує зростати частка найбільш енергомістких та екологічно шкідливих галузей (чорної та кольорової металургії, хімічної промисловості). У 2000 році у структурі промислового виробництва сукупна частка сировинних та енергомістких галузей становила 58%.
Негативні наслідки структурної деформації господарського комплексу характерні і для Карпатського регіону (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька області). Особливу гостроту ці проблеми набувають на фоні унікального екологічного і рекреаційного потенціалу території, її прикордонного положення. Довготривала невирішеність багатьох економічних і соціальних проблем складає загрозу не лише економічній, а й екологічній стабільності регіону і всієї держави. Ситуація вимагає поглибленого вивчення різнобічних аспектів структурної перебудови господарських комплексів регіонів, обґрунтування ефективних шляхів її здійснення.
Проблеми структурної перебудови національної економіки викликають підвищений інтерес науковців та практиків. Значний вклад у вивчення та вирішення різних аспектів цієї проблеми внесли Балацький О.Ф., Бойко Є.І., Буркинський Б.В., Галушкіна Т.П., ГенсірукС.А., Геєць В.М., Данилишин Б.М., Долішній M.I., Дорогунцов C.I., Кравців B.C., Саблук П.Т., Степанов В.М., Трегобчук В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізм екологоорієнтованої структурної перебудови господарського комплексу карпатського регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок