Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ РОЗВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ ЗА ЛІНІЯМИ І РОДИНАМИ

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ РОЗВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ ЗА ЛІНІЯМИ І РОДИНАМИ

Назва:
РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ РОЗВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ ЗА ЛІНІЯМИ І РОДИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
УДК 636.2.082.352
ЙОВЕНКО ІРИНА ВАСИЛІВНА
РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ РОЗВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ ЗА ЛІНІЯМИ І РОДИНАМИ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
с.Чубинське Київської області – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті розведення і генетики тварин УААН
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Сірацький Йосип Зенонович, завідувач відділу
відтворення Інституту розведення і генетики тварин УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Рудик Іван Адамович, завідувач кафедри розведення і генетики сільськогосподарських тварин Білоцерківського державного аграрного університету Міністерства аграрної політики України;
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Костенко Олександр Іванович, начальник
відділу зоотехнії Української академії аграрних наук
Провідна установа: Вінницький державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, кафедра розведення сільськогосподарських тварин і зоогігієни
Захист відбудеться 10 червня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН; 08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий 8 травня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мільченко Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не дивлячись на те, що докорінно змінились економічні умови, в яких функціонує молочне скотарство, головним його завданням як і раніше, є підвищення продуктивності тварин з одночасним зменшенням витрат праці на виробництво продукції. Виконання цього завдання можливе за рахунок виведення високопродуктивних порід, типів, ліній, родин, стад і навіть окремих тварин. Разом з тим у селекції використовуються різні методи оцінки корів, бугаїв, ліній та родин. Пошук ефективних методів оцінки та добору бугаїв і корів при виведенні ліній та формуванні родин відіграє велику роль при визначенні результативності добору високоцінних корів, бугаїв-лідерів, удосконаленні методів добору, підбору, оцінки племінної цінності тварин. З цієї точки зору тему дисертаційної роботи слід вважати актуальною.
Зазначимо, що в минулому і нині проведено багато досліджень, статистичних аналізів, запроновано і апробовано достатньо формул та індексів для визначення племінної цінності бугаїв, корів, ліній і родин. Теоретичне обгрунтування та практична реалізація цього питання знайшли відображення у роботах провідних вітчизняних (Л.Т.Арсенов, 1974; Н.З.Басовский, И.А.Рудик, 1990; М.З.Басовський, І.А.Рудик, 1994; М.З.Басовський, І.А.Рудик, В.П.Буркат, 1992; І.П.Петренко та співавтори, 1997; А.М.Дубін, 2000; А.М.Дубін, 1999; Ф.В.Ильев, 1981; Н.Ф.Ростовцев, 1973 та ін.) і зарубіжних учених (K.Maijala, 1974; H.Skjervold, 1963; H.Skjervold,1965 ).
Великомасштабна селекція через використання кращого світового генофонду сформулювала коло селекційно-генетичних завдань, обов’язковою складовою яких є удосконалення існуючих систем оцінки, добору і використання окремих бугаїв і корів та в цілому ліній і родин, які включають в себе використання інформації про племінну цінність батька, матері; оцінку окремих тварин за декількома джерелами інформації з урахуванням генетичних та середовищних факторів.
Використання в селекційній практиці інтенсивних програм добору і використання бугаїв-лідерів, корів-рекордисток, сприяє високим темпам росту генетичного потенціалу за молочною продуктивністю (И.З.Сирацкий, 1979; Д.Т.Вінничук, П.М.Мережко, 1991; І.П.Петренко та співавтори, 1997; М.В. Зубець, Б.О.Агафонов, 1994 та ін.).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи була складовою частиною планів науково-дослідних робіт Інституту розведення і генетики тварин УААН: “Розробити методи оцінки племінних ресурсів, ефективного та довготривалого використання порід сільськогосподарських тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ РОЗВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ ЗА ЛІНІЯМИ І РОДИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок