Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток малих форм господарювання та забезпечення їх ефективного функціонування в криму

Розвиток малих форм господарювання та забезпечення їх ефективного функціонування в криму

Назва:
Розвиток малих форм господарювання та забезпечення їх ефективного функціонування в криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Ляшенко Ігор Володимирович
УДК 330.341.1:334.012.64(477.75)
Розвиток малих форм господарювання та забезпечення їх ефективного функціонування в криму
08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському економічному інституті Київського національного економічного університету Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник - доктор економічних наук
Налівайченко Світлана Петрівна,
Кримський економічний інститут
Київського національного економічного університету,
професор кафедри економіки
Офіційні опоненти - доктор економічний наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри обліку та аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Сизоненко Віктор Онисимович,
Київський національний університет ім. Т. Шевченка доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа – Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра менеджменту, м. Київ
Захист відбудеться 2 липня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія В-502.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 2 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціонування малого підприємництва в сільській місцевості, створення умов для підвищення його конкурентноздатності відіграють значну роль у стабілізації і розвитку аграрного сектора економіки. Становлення і розвиток малого підприємництва повинно органічно сполучатися з розвитком великих підприємств при активній підтримці держави. Крім того, малий бізнес займає провідне місце в рішенні соціально-економічних проблем.
Малі форми господарювання на селі охоплюють людей, зайнятих сільськогосподарською працею на особистих подвір’ях, на городах і садових ділянках, міні-фермах, фермерських господарствах, кооперативах, малих підприємствах. Крім того, до малих форм бізнесу в сільській місцевості відноситься надання послуг (готелі, кафе, автосервіс, сільський туризм та ін.). Проблеми ефективного функціонування малих форм господарювання на селі та організації виробництва в них, тісно зв'язані з удосконаленням економічних відносин, формуванням перспективних організаційно-економічних структур ринкового типу.
В даний час велика увага приділяється дослідженням досвіду роботи фермерських господарств у роботах Александрової О. І., Мірошниченко М., Пясецкой-Устіч С. В., Баутина В.М., Аронова Э.Л., Гопція О. Б., Григоращука В. В. Аспектам функціонування особистих господарств присвячені дослідження Шпичака О. М., Зінов'єва Ф. В., Мірошника Л. Е., Додоновой М. В., Гутко Л.М. Дослідження Саблука П. Т., Маліка М. Й., Месель-Веселяка В. Я., Мармуль Л. О., Сизоненко В. О., Баневої І. О., Бережецького О. В., Шевчука О. Ю., Блинова А. О., Варналія З. С., Лукашенко А. М., Гачека Т. С. та багатьох інших дослідників торкаються аспектів розвитку малого бізнесу в Украйні. Однак, варто сказати, що малі форми господарювання на селі не обмежуються цими формами. Це набагато ширше і багатогранне поняття, що охоплює всі сфери життєдіяльності сільського населення. На жаль, роль і значення малого підприємництва на селі як структуроутворюючого елемента ринкової економіки недооцінюється. Необхідне вивчення й оцінка досвіду діяльності якісно нових формувань. Науково-теоретична і практична значимість зазначених проблем обумовили вибір теми, її актуальність і спрямованість дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконане дослідження входить складовою частиною в науково-дослідну роботу Кримського економічного інституту Київського національного економічного університету по проблемі "Управління конкурентноздатністю в умовах глобалізації економічного розвитку" (державний номер реєстрації 0101V002948), Кримської академії природоохоронного і курортного будівництва по проблемі "Механізми управління регіональним розвитком в умовах трансформаційної економіки" (державний номер реєстрації 0101U002980), а також по темі "Господарські механізми в сфері АПК" (державний номер реєстрації 0199V004359), що вивчається за завданням Кримської академії наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток малих форм господарювання та забезпечення їх ефективного функціонування в криму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок