Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ПЕРЕРОБКИ ДИСПЕРСНИХ ЗАЛІЗОГРАФІТОВИХ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ПЕРЕРОБКИ ДИСПЕРСНИХ ЗАЛІЗОГРАФІТОВИХ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ПЕРЕРОБКИ ДИСПЕРСНИХ ЗАЛІЗОГРАФІТОВИХ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,19 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Трофімова Лариса Олексіївна
УДК 669.054.83(043.3)
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ПЕРЕРОБКИ ДИСПЕРСНИХ ЗАЛІЗОГРАФІТОВИХ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 05.16.02 - Металургія чорних металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь – 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Маслов Володимир Олександрович, Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь), завідувач кафедрою “Теплофізика та теплоенергетика металургійного виробництва”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Томаш Олександр Анатолійович, Приазовський державний технічний університет, (м. Маріуполь), професор кафедри “Металургія чавуну”
кандидат технічних наук, Бєлов Борис Федорович, інститут проблем матеріалознавства НАН України (м. Київ), провідний науковий співробітник відділу матеріалознавства сталі
Захист відбудеться “05” жовтня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.052.01 при ПДТУ за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету: 87500, м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий “31” серпня 2007 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д12.052.01,
доктор технічних наук, професор В.Я. Зусін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема утилізації промислових відходів, що нагромадилися, у чорній металургії, незважаючи на прийняті міри, залишається поки такою, що не вирішена. По даним НВО “Енергосталь” ресурси залізографітових відходів (ЗГВ) по підприємствах чорної металургії країн СНД оцінюються в кількості не менш 4,0 млн. тон, у тому числі 80 % відділень десульфурації й міксерні, 7 % канавні, 9 % ковшові і т.д. Вихід дисперсних ЗГВ становить до 600 г/т чавуну.
Відповідно до законів України “Про охорону навколишнього природного середовища” і “Про відходи” розробка мер по утилізації відходів є пріоритетною.
У вітчизняній промисловій практиці ЗГВ використовують лише при виробництві акумуляторного графіту, графітових змащень і колоїдних графітових препаратів на ВАТ “Маркограф”. Запропоновано використовувати ЗГВ як добавки до аглошихти й при отриманні окатишів. У ливарному виробництві на основі ЗГВ можливо виготовляти протипригарні фарби. Таким чином, способи переробки залізографітових відходів, що існують у цей час, не охоплюють всі можливі області застосування продуктів, для яких вони можуть бути сировиною.
Разом з тим, маючи у своєму составі графіт, металеве залізо і його оксиди, ЗГВ після їхньої фізико-хімічної обробки можуть бути сировиною для одержання нових матеріалів, що мають цінний комплекс електрофізичних властивостей. Тому особливо актуальні роботи, спрямовані на створення нових високотемпературних технологій переробки залізографітових відходів металургійного виробництва в нові матеріали із заданим комплексом властивостей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає “Національній концепції раціонального поводження з відходами виробництва й споживання”, а також згідно “Державній програмі використання відходів виробництва й споживання на період до 2005 р.”.
Мета й завдання досліджень. Метою роботи є комплексне дослідження властивостей дисперсних ЗГВ металургійного виробництва з наступною розробкою технологічних основ їхньої високотемпературної переробки в новий товарний продукт - графіт магнітний.
Відповідно до цього були поставлені наступні завдання:
-
комплексні дослідження морфології і мікроструктури, гранулометричного й хімічного складу, електрофізичних і технологічних властивостей дисперсних ЗГВ міксерного відділення й відділення десульфурації;
-
дослідження кінетичних закономірностей магнетизуючого випалу дисперсних ЗГВ;
-
дослідження кінетичних закономірностей карботермічного самовідновлення дисперсних ЗГВ;
-
дослідження процесів відновлення ЗГВ у шарах: щільному, що рухається, гравітаційно-падаючому і комбінованому;
-
розробка й випробування дослідної технології високотемпературної обробки дисперсних ЗГВ з метою одержання нового матеріалу і рекомендації з її застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ПЕРЕРОБКИ ДИСПЕРСНИХ ЗАЛІЗОГРАФІТОВИХ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок