Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ М’ЯЗІВ ОЧНОГО ЯБЛУКА ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ

РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ М’ЯЗІВ ОЧНОГО ЯБЛУКА ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ

Назва:
РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ М’ЯЗІВ ОЧНОГО ЯБЛУКА ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. І.Я.ГОРБАЧЕВСЬКОГО
Сикирицька Тетяна Богданівна
УДК 611.846.1.013
РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ М’ЯЗІВ
ОЧНОГО ЯБЛУКА ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ
ОНТОГЕНЕЗУ
14.03.01. – нормальна анатомія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Круцяк Володимир Миколайович, Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Вайда Роман Йосипович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії.
Заслужений працівник народної освіти України, доктор медичних наук, професор Вовк Юрій Миколайович, Луганський державний медичний університет, МОЗ України, завідувач кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії.
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра нормальної анатомії, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 27 квітня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я.Горбачевського (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 24 березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час, як і в попередні роки, у багатьох первинних інвалідів внаслідок хвороби очей (косо-окість, амбліопія, порушення бінокулярного зору, короткозорість, астигматизм) захворювання було природженим або виникло у дитячому віці (И.Л.Ферфильфайн і співав., 1997; И.М.Логай і співав., 1998). В Україні важка інвалідність (І-ІІ групи) у людей працездатного віку у 85,3% випадків обумовлена природженими та набутими у дитячому віці захворюваннями очей. Світова статистика показує, що частіше всього зниження гостроти зору настає у дитячому віці. Однією з головних причин цього є захворювання м’язів очного яблука (12,3-20, 24%). Косоокість та інші хвороби негативно відбиваються на розумовому і фізичному розвитку дітей, обмежують в подальшому їх професійні та творчі можливості у самому розквіті сил (В.И.Янушевский, 1988). Клініцистами неодноразово підкреслювалось, що наукових досліджень про вікові особливості морфології органа зору в нормі і патології явно недостатньо (Л.К.Дембский, 1999). Окрім цього, розробка і застосування нових мікрохірургічних операцій вимагає більш глибокого знання хірургічної анатомії дрібних анатомічних утворень (И.Д.Кирпатовский, 1990).
Вивченню розвитку м’язів ока у пренатальному періоді онтогенезу присвячена невелика кількість праць. До того ж досліджувався лише ранній гістогенез допоміжного апарату ока (А.И.Брусиловский і співав., 1989; Е.Ю.Шаповалова і співав., 1993, 1994).
Дані про розвиток та становлення топографії м’язів очного яблука людини впродовж внутрішньоутробного життя уривчасті і не дають повної картини про це явище. Питання щодо джерел, місць і термінів закладки, а також зміни форми, розмірів, синтопії, морфологічних характеристик зводяться лише до опису загальних даних структурної організації м’язів очного яблука в окремі вікові періоди. Відсутні комплексні дослідження розвитку м’язів ока з одночасним вивченням становлення їх судин і нервів. Стосовно з’ясування морфологічних передумов можливого виникнення деяких варіантів будови м’язів очного яблука, вад їх розвитку, то ці питання в літературі майже не висвітлені.
Актуальність дисертаційної роботи пояснюється необхідністю комплексного дослідження особливостей розвитку, становлення топографії м’язів очного яблука, їх судин та нервів, динаміки синтопічної кореляції впродовж пренатального періоду онто-генезу та у новонароджених людини, що має важливе значення для визначення варіантів будови, з’ясування морфологічних передумов та часу можливого виникнення їх природжених вад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ М’ЯЗІВ ОЧНОГО ЯБЛУКА ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок