Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СИЛ ЕЛЕКТРОН-ІОННИХ ЗІТКНЕНЬ ДЛЯ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ У ПЛАЗМІ

РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СИЛ ЕЛЕКТРОН-ІОННИХ ЗІТКНЕНЬ ДЛЯ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ У ПЛАЗМІ

Назва:
РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СИЛ ЕЛЕКТРОН-ІОННИХ ЗІТКНЕНЬ ДЛЯ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ У ПЛАЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І.МЕЧНИКОВА
Корчевський Дмитро Олександрович
УДК 539.18:539.184
РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СИЛ ЕЛЕКТРОН-ІОННИХ
ЗІТКНЕНЬ ДЛЯ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ У ПЛАЗМІ
01.04.05 – оптика та лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕССА – 2008
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Одеській комп’ютерній академії та Одеському державному екологічному університеті Мiнiстерства освiти і науки України.
Науковий керiвник: доктор фiзико-математичних наук, професор
Глушков Олександр Васильович,
Одеський державний екологічний університет,
завiдувач кафедри вищої та прикладної
математики
Офiцiйнi опоненти: доктор фiзико-математичних наук, професор
Тюрін Олександр Валентинович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова,
директор Hауково-дослідного інституту фізики
доктор технічних наук, професор
Зеленцова Тетяна Миколаївна,
Одеський національний політехнічний
університет,
професор кафедри теоретичної та експеримен-
тальної ядерної фізики
Захист вiдбудеться 02.07. 2008р. о 1400 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д41.051.01 в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Пастера 27, велика фізична аудіторія.
З дисертацiєю можна ознайомитись у науковій бiблiотецi Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розiсланий 01.06. 2008р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Федчук О.П.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дослідження процесів радіаційного розпаду та зіткнень за участю електронів, фотонів, атомів та іонів, у тому числі, багатозарядних, обумовлена надто високою значимістю і необхідністю наявності даних по перерізам збудження за рахунок зіткнень, силам електрон-іонних зіткнень, силам осциляторів як для розвитку теорії багатозарядних іонів взагалі, так й для цілого ряду додатків, які включають задачі побудови кінетичних моделей нових лазерних систем короткохвильового діапазону, задачі квантової електроніки, атомної оптики, лазерної фізики, фізики плазми, включаючи діагностику як низько температурної, так й високо температурної плазми, і авжеж лазерної плазми. Досить інтенсивно ведуться дослідження щодо побудови лазерів ВУФ та рентгенівського діапазону спектра з використанням плазми багатозарядних іонів в якості активного середовища. До них відносяться насамперед лазери на переходах Ne-, Ni- подібних та інших іонів в плазмі, джерелом накачки яких є високо інтенсивний твердотільний або іодний фотодісоційний лазер, а також швидкий електричний розряд у капілярі. Одними з найбільш яскравих джерел такого типа залишаються лазер на переході Ne-подібного іона Y (=15,5 нм) з енергією імпульсу Epul ~ 5 мДж та довжиною імпульсу pul ~ 80пс (FIAN-ISAN, Moscow, Russia; Lowrence Nat.Lab., Livermor, USA; 1996), лазер на основі електричного розряду у капілярі в атмосфері Ar з використанням переходу =46.9 нм в Ne-подібному іоні Ar (Epul ~ 0,88 Дж, pul ~ 1,5 нс), побудований в Колорадському унів-ті (USA; 1999). Також слід згадати відкритий лазерний ефект на переході =30.4 нм Ne-подібного іону V, на переході 4d1S0 – 4p 1P1 Ni-подібних іонів Mo (=18.9 нм), Ru (=16.5 нм), Ag (=13.9 нм) тощо (2000-2005). Новий клас задач пов’язаний з моделюванням процесів електрон-іонних зіткнень у плазмі багатозарядних іонів у зовнішніх електромагнітному полі та полі лазерного випромінювання. Як відомо, для широкого кола сучасних плазмових експериментів, а також для природної (зокрема, астрофізичної, космічної) плазми є характерною наявність у плазмовому середовищу електричних полів різноманітних класів, і, зокрема, квазі монохроматичних електричних полів з відносною шириною частотної смуги (/<<1) і широко смугасті електричні поля (/>>1), які по-різному діють на випромінювачі (атоми, іони, молекули). Спостерігаємий в останні роки значний прогрес у розвитку експериментальних методів дослідження, зокрема, використання токамаків, джерел синхротронного випромінювання, beam-foil спектроскопія тощо, дозволяє все з більшою точністю вивчати все більш енергетичні радіаційні процеси та процеси зіткнень і стимулює розвиток нових, високоточних методів розрахунку сталих радіаційних процесів, процесів зіткнень, у тому числі, у лазерній плазмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СИЛ ЕЛЕКТРОН-ІОННИХ ЗІТКНЕНЬ ДЛЯ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ У ПЛАЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок