Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток емпатії у професійному становленні студентів вищих педагогічних навчальних закладів

Розвиток емпатії у професійному становленні студентів вищих педагогічних навчальних закладів

Назва:
Розвиток емпатії у професійному становленні студентів вищих педагогічних навчальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Кайріс Олена Дмитріївна
УДК 159.9:37.015.3
Розвиток емпатії
у професійному становленні студентів
вищих педагогічних навчальних закладів
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Херсонському державному педагогічному університеті і в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Наукові керівники:
- член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П.Р.Чамати, завідувач;
- кандидат психологічних наук, доцент
Прокіпець Людмила Іванівна
Херсонський державний педагогічний університет, кафедра психології.
Офіційні опоненти :
доктор психологічних наук, професор
Савчин Мирослав Васильович,
Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка, кафедра психології, завідувач;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Завгородня Олена Василівна,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія методології і теорії психології, докторант.
Провідна установа:
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України,
лабораторія психології трудової та професійної підготовки.
 
Захист відбудеться “23” квітня 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул.Паньківська,2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України, 01033, м.Київ-33, вул.Паньківська,2.
Автореферат розіслано “23” березня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради | | Г.О.Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі гуманізації освіти в Україні та переорієнтації її на парадигму особистісно-орієнтованого навчання зростає значення заходів, спрямованих на вдосконалення професійної підготовки майбутніх учителів. Тож особливо актуальним постає психологічне обгрунтування таких педагогічних технологій, які сприяли б розвиткові професійних якостей вчителя і давали б йому можливість встановлювати суб’єкт-суб’єктні стосунки з учнями. Цілком зрозуміло, що досягнення ціхцілей в діяльності педагога неможливе без розвитку у нього такої професійно значущої особистісної якості як емпатійність.
Відомо, що традиційна школа, виконуючи замовлення держави, практично мало уваги приділяла індивидуальності дитини, розвиткові її потенціалу. І хоч поняття "індивидуальний підхід", "диференційоване навчання" фігурували в програмах школи, проте пов'язані з цими поняттями підходи та принципи реалізовувались, та й сьогодні реалізовуються ще недостатньо. Очевидно, однією з причин цього була й залишається недостатність психологічного обгрунтування педагогічних технологій. Майбутні педагоги у вузах не навчаються емпатійним психологічним технікам і, отже, не зможуть з достатньою ефективністю будувати процес взаємодії з учнями.
Можна, однак, вдосконалити систему професійної підготовки вчителя: розвинути емпатійність майбутнього педагога у процесі його вузівського навчання. Із оволодінням відповідними технологіями в студентські роки це дозволить йому згодом успішніше та цілеспрямованіше формувати особистість школяра. Але досі в програмах професійної підготовки вчителів цьому аспекту належної уваги не приділяється.
Дану роботу присвячено науковому обгрунтуванню та виробленню технології практичного включення в систему навчання студентів педагогічного вузу такого психологічного елемента як емпатійна педагогічна дія, та розгляду педагогічної діяльності в єдності з цим елементом.
Емпатійна педагогічна дія забезпечує можливість розвитку кожної дитини як суб'єкта учбової діяльності та поведінки. Це зумовлює її автономне особистісне розкриття. Природний потенціал учня повніше розвивається у взаємодії з учителем, який володіє емпатією – здатністю, що може бути сформована у нього в результаті спеціальної системи навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток емпатії у професійному становленні студентів вищих педагогічних навчальних закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок