Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ТА ТАКТИКА ВИБОРУ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЛІКУВАННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ”

ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ТА ТАКТИКА ВИБОРУ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЛІКУВАННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ”

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ТА ТАКТИКА ВИБОРУ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЛІКУВАННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ ім. акад. М.Д. СТРАЖЕСКА
ЛУКОВСЬКА Олена Володимирівна
УДК 616.5-004.1 - 85“
ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ТА ТАКТИКА ВИБОРУ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЛІКУВАННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ”
14.01.12 - ревматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Латогуз Іван Кіндратович, завідувач кафедри внутрішніх хвороб, лікувальної фізкультури та спортивної медицини Харківського державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Свінціцький Анатолій Станіславович, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, завідувач кафедри госпітальної терапії №2, м. Київ;
доктор медичних наук, професор Бабиніна Лідія Яківна,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри сімейної медиццини.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1 та профпатології.
Захист відбудеться 27.04.2004 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.616.01, при інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска, (03680, м.Київ, вул. Народного ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5.
Автореферат розісланий: 22.03.2004 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.616.01 Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Системна склеродермія (ССД) є хронічним захворюванням сполучної тканини. В його основі лежить системне ураження сполучної тканини, зумовлене підвищеним біосинтезом колагену та наступним посиленням неофібрилогенезу ( Коваленко В.Н., Гуйда П.П., Латогуз І.К.,1999), що призводить до потовщення та індурації шкіри, ураження судин, опорно-рухового апарату, а також внутрішніх органів, включаючи серце, легені, нирки, шлунково-кишковий тракт. Судинні ураження проявляються вазоспастичними порушеннями типу синдрому Рейно, який є раннім і характерним проявом ССД. Захворювання має тенденцію до прогресування, інвалідизації хворих, та нерідко спричиняє смерть. Протягом останнього десятиріччя відзначається зростання захворюваності на системну склеродермію. Виявлено багато факторів, які мають відношення до виникнення та розвитку склеродермії, але чіткої концепції патогенезу системної склеродермії ще не сформульовано. Причетність ренін-ангіотензинової системи (РАС) та перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) до патогенезу ССД ( з огляду на наявність вазоспастичних реакцій) привертала увагу багатьох дослідників (Matucci-Cerinic M. et al, 1990; Aнтоньев А.А., Номноева Т.Н., 1992; Gabriele S. et al, 2000), проте дані, представлені в літературі, дуже суперечливі і не дозволяють зробити певні висновки стосовно значення даних факторів. Недостатньо вирішеною залишається також проблема ефективного лікування хворих на ССД.
З’ясування ролі ПОЛ та РАС у патогенезі склеродермії є актуальним завданням, оскільки це розширює уявлення про механізми розвитку захворювання та служить основою для вирішення ще одного актуального завдання — удосконалення тактики вибору диференційованого лікування хворих на ССД з метою підвищення його ефективності.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з тематикою в рамках науково–дослідної роботи “Клінічні патологічні аспекти діагностики та лікування ІХС при бронхо–легеневих захворюваннях та соматичній патології”, що виконується на кафедрі внутрішніх хвороб, спортивної медицини та лікувальної фізкультури і є складовою частиною НДР Харківського державного медичного університету (державний реєстраційний номер 0199 И ). Автор є співвиконавцем зазначеної теми.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є підвищення ефективності лікування хворих на ССД на основі вивчення стану оксидантної системи за рівнем МДА та ДК і деяких показників стану ренін-ангіотензинової системи шляхом удосконалення тактики вибору диференційованого лікування цього захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ТА ТАКТИКА ВИБОРУ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЛІКУВАННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок