Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ І ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ АЛГОРИТМИ НЕПЕРЕРВНО-ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ КЕРУВАННЯ ЗІ ЗВОРОТНИМ ЗВ'ЯЗКОМ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ І ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ АЛГОРИТМИ НЕПЕРЕРВНО-ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ КЕРУВАННЯ ЗІ ЗВОРОТНИМ ЗВ'ЯЗКОМ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ І ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ АЛГОРИТМИ НЕПЕРЕРВНО-ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ КЕРУВАННЯ ЗІ ЗВОРОТНИМ ЗВ'ЯЗКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ
ЗЛАТКІН АРТУР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 681.3:681.5
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ І ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ
АЛГОРИТМИ НЕПЕРЕРВНО-ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
ПРОЦЕСІВ КЕРУВАННЯ ЗІ ЗВОРОТНИМ ЗВ'ЯЗКОМ
01.05.02 _математичне моделювання і обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Черкаському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України і на Державному підприємстві Науково-дослідний інститут “Акорд” Державного комітету промислової політики України (м. Черкаси).
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, академік НАНУ
Пухов Георгій Євгенович , Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України,
почесний директор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Васильєв Всеволод Вікторович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України, завідуючий відділом;
доктор технічних наук, професор
Додонов Александров Георгійович,
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, заступник директора;
доктор технічних наук, професор
Степанов Аркадій Євгенович,
Інститут загальної енергетики НАН України, завідуючий відділом.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра спеціалізованих комп'ютерних систем, м. Київ.
Захист відбудеться 18.01.2000 р. о 14 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д  .01 при Інституті проблем моделювання в енергетиці НАН України за адресою: м. Київ-164, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті проблем моделювання в енергетиці НАН України.
Автореферат розісланий 16.12.2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д.26.185.01,
доктор технічних наук В.П. Романцов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В дисертаційній роботі сформульовані та розвинуті ідеї і результати теоретичних і інженерних досліджень по математичному моделюванню динамічних (перехідних) процесів, які оптимізуються за допомогою зворотнього зв’язку, при неперервно-дискретному підході до їх керування. Теорія, математичні моделі, методи та обчислювальні алгоритми, багатокрокової оптимізації динамічних (зокрема, ряду прикладних) перехідних процесів при неперервно – дискретному підході до їх керування зі зворотнім зв’язком умовно віднесені до неперервно-дискретної оптимізації та пристосовані до реалізації на сучасних засобах обчислювальної, у тому числі комп’ютерної, техніки. Неперервно-дискретний підхід до керування за допомогою зворотнього зв'язку динамічними процесами з метою оптимізації є системним, тому що всебічно враховує всілякі обмеження пов'язаних між собою функцій, які впливають на процес, що оптимізується. Цей підхід, умовно названий неперервно-дискретною оптимізацією, широко використовує системний аналіз і характеризується наявністю неперервних і дискретних компонентів у багатокроковій обчислювальній процедурі. Використані в даній роботі результати неодноразово обговорювались з академіком НАНУ Пуховим Г.Є. в багаточисельних консультаціях та бесідах.
Актуальність теми дисертаційної роботи обумовлена багатьма чинниками. Відзначимо деякі з них.
1. Постійно спостерігається тенденція побудови й удосконалювання математичних моделей оптимізації динамічних процесів у різноманітних сферах діяльності людини (економіка, соціальне управління, правове регулювання і т.д.), у тому числі в науково-технічній сфері (інформаційні технології, технології керування й ін.).
2. Обчислювальні алгоритми і методи неперервно-дискретної оптимізації розширюють область застосування найбільш ефективних принципів оптимізації і легко поширюються на перехідні процеси з неперервним і дискретним часом, прикладне значення яких важко переоцінити.
3. Методи обчислень розв'язань, які оптимізують динамічні процеси при неперервно-дискретному підході до їхнього керування зі зворотним зв'язком, є багатокроковими і пристосовані до математичного й електронно-машинного (комп’ютерного) моделювання з метою експериментальної перевірки роботи обчислювального алгоритму оптимізації, включаючи роботу в реальному часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ І ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ АЛГОРИТМИ НЕПЕРЕРВНО-ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ КЕРУВАННЯ ЗІ ЗВОРОТНИМ ЗВ'ЯЗКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок