Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВООХОРОННІ ФУНКЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ: ЗМІСТ І РЕАЛІЗАЦІЯ

ПРАВООХОРОННІ ФУНКЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ: ЗМІСТ І РЕАЛІЗАЦІЯ

Назва:
ПРАВООХОРОННІ ФУНКЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ: ЗМІСТ І РЕАЛІЗАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ОНОПЕНКО ПЕТРО ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 340.1 (477)
ПРАВООХОРОННІ ФУНКЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ:
ЗМІСТ І РЕАЛІЗАЦІЯ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави та права Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент
Шмоткін Олексій Вікторович,
Національна академія Служби безпеки України,
завідувач кафедрою теорії та історії держави і права (м. Київ).
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Козюбра Микола Іванович,
завідувач кафедрою Національного університету “
Києво-Могилянська Академія” (м. Київ);
кандидат юридичних наук, доцент
Вєдєрніков Юрій Анатолійович,
перший проректор з навчальної та методичної роботи
Юридичної академії МВС України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, кафедра теорії держави і права (м. Харків).
Захист відбудеться “12” вересня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України (04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України (04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4).
Автореферат розісланий “11” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Биков О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Конституція України у ст. 1 проголошує її правовою державою. Однією з найважливіших основ цієї держави є верховенство права, яке закріплене у ст. 8 Конституції. Реалізація цього конституційного положення зумовлює необхідність охорони права, яка здійснюється за допомогою правоохоронних функцій держави. Таким чином, ці функції є важливими для існування правової держави. Їх ефективна реалізація передбачає вивчення цього виду функцій з метою удосконалення механізму їх здійснення.
Проблеми, пов’язані з функціями держави привертали увагу ще таких вітчизняних дослідників початку 20 сторіччя, як Н.М. Коркунов та Ф.В.Тарановський.
Активно функції держави вивчались у СРСР у 60-80 роках. У цей період з’явилась низка монографій і дисертацій, присвячених проблемі таких дослідників, як М.Р. Аракелян, М.І. Байтін, І.П. Блищенко, А.П. Глєбов, А.І. Денисов, Л.І. Загайнов, Т.Г. Ісхакова, О.С. Іоффе, Л.І. Каск, В.Б. Коженевский, А.І. Корольов, О.П. Литвиненко, Г.Н. Манов, Б.А. Мухамеджанов, В.Ф. Погорілко, А.А. Рогачов, Е.В. Фомицький, Е.Р. Форнель, М.В. Черноголовкін, Д.Ю. Цивадзе, Є.В. Шамарін. Правоохоронним функціям держави спеціально були присвячені дисертації І.А. Кузнєцова, І.В. Асеєва.
Однак ці дослідження стосувались функцій соціалістичної держави, їх положення значною мірою застарілі, не можуть достатньою мірою використовуватись у сучасних суспільних умовах. Поряд з цим монографічних досліджень правоохоронних функцій держави за останні 20 років не здійснювалось. Лише окремі аспекти цієї проблеми розглядалися у працях таких вчених, як: В.К. Бабаєв, С.В. Бабаєв, В.Д. Бабкін, Ю.А. Вєдєрніков, В.А. Владимиров, А.П. Заєць, О.В. Зайчук, М.С. Кельман, М.І. Козюбра, А.М. Колодій, В.В. Копейчиков, М.І. Мельник, Л.А. Морозова, О.Г. Мурашин, П.М. Рабинович, В.М. Селіванов, В.Ф. Сіренко, О.Ф. Скакун, Ю.А. Тихомиров, Н.М. Онищенко, Н.Т. Шестаєв, М.І. Хавронюк та деяких інших дослідників.
Таким чином, з одного боку, існує практична потреба у вивченні сучасних правоохоронних функцій Української держави і механізму їх реалізації, з іншого, такого дослідження на даний час не існує, що зумовлює актуальність теми дисертації.
При цьому, в зв’язку з тим, що правоохоронні функції тісно взаємопов’язані з іншими функціями держави, існує потреба і їх вивчення в обсязі, необхідному для повного розкриття змісту і механізму реалізацій правоохоронних функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВООХОРОННІ ФУНКЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ: ЗМІСТ І РЕАЛІЗАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок