Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ШВИДКОРІЗАЛЬНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ШЛЯХОМ СПРЯМОВАНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЇХ ПОЧАТКОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ

ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ШВИДКОРІЗАЛЬНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ШЛЯХОМ СПРЯМОВАНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЇХ ПОЧАТКОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ШВИДКОРІЗАЛЬНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ШЛЯХОМ СПРЯМОВАНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЇХ ПОЧАТКОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Якубов Чінгіз Февзійович
УДК 621.9.048
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ШВИДКОРІЗАЛЬНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ШЛЯХОМ СПРЯМОВАНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЇХ ПОЧАТКОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
Спеціальність 05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Різання матеріалів та різальні інструменти” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Грабченко Анатолій Іванович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри “Різання матеріалів
та різальні інструменти”.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор
Кондусова Олена Борисівна,
Українська державна академія
залізничного транспорту, м. Харків,
професор кафедри “Матеріали і
технологія виготовлення виробів
транспортного призначення”
кандидат технічних наук, доцент
Краснощок Юрій Степанович,
Харківський державнії технічний університет сільского господарства, доцент кафедри “Технологія матеріалів”
Провідна установа: Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться 01.07. 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 29.05 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .050.12 Пермяков О.А.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток машинобудування нерозривно пов’язаний з інтенсифікацією процесу обробки матеріалів різанням, частка якого складає не менше 30 – % трудомісткості виготовлення машин. До того ж обсяг розмірної обробки у світовому виробництві безперервно зростає. За даними фірми LMSC вартість обробки зі зняттям металу кожні 7 років подвоюється.
Таким чином, інтенсифікація процесу різання продовжує залишатися однією з найважливіших проблем машинобудування, а її ключовою складовою є підвищення стійкості різального інструменту. Високоефективним та універсальним засобом вирішення цієї проблеми є ЗОТС, про що свідчать великі об’єми їх застосування: США – 230 млн. л/рік, країни СНД (до 1991 р.) – 205 млн. л/рік, Франція – 70 млн. л/рік, Німеччина – 110 млн. л/рік.
Проте екологічна спрямованість сучасного виробництва висуває проблему відмови від ЗОТС на мінеральній основі, або різкого скорочення їх використання. За відомими недоліками „сухого” різання повна відмова від ЗОТС практично неможлива. Проте, мінімізація ж їх витрат – завдання реальне, і, в першу чергу, за рахунок можливості застосування екологічно чистих мастил рослинного походження. Однак висока адсорбційна активність даних мастил за рахунок впливу на адгезійні явища, зокрема, зменшення площі контакту інструменту зі стружкою, обумовлює зростання питомих контактних навантажень, що в загальному випадку повинно інтенсифікувати знос різального інструменту. Але, що при певних температурах (для швидкорізальних інструментів 200–350 °С) зростання контактного тиску понад 500 МПа, посилюючи пластичну деформацію контактних шарів, обумовлює їх зміцнення і збільшення зносостійкості.
Виходячи з даного положення роль ЗОТС в протіканні контактних процесів слід розуміти не тільки у зменшенні сил тертя, температури різання і утворенні хімічних сполук, але й у структурній трансформації контактних шарів інструменту і в певному їх зміцненні.
Мастила рослинного походження, що у значній кількості містять у собі поверхнево-активні речовини (ПАР) і мають високу проникаючу здатність, повинні бути в цьому плані найбільш ефективними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ШВИДКОРІЗАЛЬНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ШЛЯХОМ СПРЯМОВАНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЇХ ПОЧАТКОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок