Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА АНТОНА ЛОТОЦЬКОГО (1881 – 1949 рр.)

ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА АНТОНА ЛОТОЦЬКОГО (1881 – 1949 рр.)

Назва:
ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА АНТОНА ЛОТОЦЬКОГО (1881 – 1949 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДРОГОБИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ДУДНИК НАДІЯ ЗЕНОВІЇВНА
УДК 371 (09) (477.8) + 371. 035.6
ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА
АНТОНА ЛОТОЦЬКОГО (1881 – 1949 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Дрогобич – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:  доктор педагогічних наук, професор
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
кафедра педагогіки, завідувач
Офіційні опоненти:  доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди,
кафедра загальної педагогіки, завідувач
кандидат педагогічних наук
Ковальчук Віра Миколаївна,
Прикарпатський національний
університет імені Василя Стефаника,
кафедра педагогіки, доцент
Захист дисертації відбудеться 10 червня 2008 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 36.053.01 у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка за адресою: 82100, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Івана Франка, 24, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка за адресою: 82100, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 2.
Автореферат розісланий 8 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пантюк Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У сучасних умовах розвитку українського суспільства необхідним є вивчення, критична оцінка і творче використання духовних надбань минулого для розуміння новітніх феноменів і процесів у соціокультурній сфері. Це спонукає до поглибленого осмислення українського історико-педагогічного процесу, усвідомлення сутності його внеску в розвиток теорії та практики виховання.
Звернення дослідників до історії педагогіки, переоцінка ними деяких фактів життя і діяльності окремих особистостей, відкриття нових імен, повернення в історико-педагогічний контекст виховних і дидактичних ідей допомагають по-новому оцінити здобутки вітчизняної педагогіки та скористатися ними в умовах сучасних соціальних перетворень в Україні. Вивчення біографій західно-українських освітян, зокрема педагогів Галичини, їх теоретичного і практичного доробку лише в останні роки повертається до нас через ідеї, дотичні до змісту освіти, побудови навчально-виховного процесу в школі, організації виховної роботи в позаурочний час з учнями. Ці ідеї не втратили своєї актуальності й на сьогоднішньому етапі розвитку теорії та практики українського шкільництва.
У цьому контексті варто відзначити наукові дослідження, присвячені історії українського шкільництва, які помітно активізувалися в останні роки: В.Вихрущ, Л.Вовк, І.Зайченка, С.Золотухіної, М.Євтуха, В.Кеміня, Б.Ступарика, М.Чепіль та ін. Важливі проблеми національного виховання розкрито у педагогічних працях І.Беха, А.Бойко, В.Бондаря, О.Вишневського, М.Стельмаховича, О.Сухомлинської та ін.
На межі ХХ – ХХІ ст. педагогічна наука збагатилася новим прочитанням й інтерпретацією спадщини окремих педагогів-мислителів і відкриттям нових імен. У працях Д.Герцюка, Б.Гречина, Р.Зозуляк, В.Ковальчук, Н.Сабат, І.Стражнікової та ін. розкрито внесок педагогів Галичини другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст. (О.Барвінського, П.Біланюка, Я.Біленького, Г.Врецьони, М.Галущинського, Б.Заклинського, Я.Кузьміва, В.Пачовського, І.Ющишина, Я.Яреми) у розвиток теорії та практики навчання і виховання, змісту освіти, удосконалення методики викладання окремих предметів. Серед персоналій гідних уваги і для заповнення прогалин в історії педагогіки варто звернутися до постаті Антона Львовича Лотоцького, чий творчий доробок, за даними дослідження, охоплює понад двісті найменувань творів різних жанрів, і цілком вписується у контекст загальнонаціональної, європейської та світової педагогіки першої половини ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА АНТОНА ЛОТОЦЬКОГО (1881 – 1949 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок