Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток механізмів ціноутворення в управлінні виробничо-господарською діяльністю підприємства

Розвиток механізмів ціноутворення в управлінні виробничо-господарською діяльністю підприємства

Назва:
Розвиток механізмів ціноутворення в управлінні виробничо-господарською діяльністю підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Приазовський державний технічний університет
ЖДАНКО Єлизавета Сергіївна
УДК 338.5:334.71
Розвиток механізмів ціноутворення в управлінні виробничо-господарською діяльністю підприємства
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - |
доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович,
Донецький національний університет
економіки і торгівлі
імені Михайла Туган-Барановського (м. Донецьк),
завідувач кафедри інвестиційного менеджменту
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Корінєв Валентин Леонідович,
Класичний приватний університет (м. Запоріжжя),
проректор з наукової роботи;
кандидат економічних наук, доцент
Черната Тетяна Миколаївна,
Приазовський державний технічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Маріуполь),
доцент кафедри економіки підприємств.
Захист відбудеться «18» червня 2008 р. об 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К12.052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь Донецької обл., вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету за адресою: 87500, м. Маріуполь Донецької обл., вул. Університетська, 7.
Автореферат розісланий «15» травня 2008 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради М.В. Верескун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема розвитку механізмів ціноутворення завжди була, є і залишається актуальною, оскільки ціна як один зі способів досягнення цілей підприємства і ціннісних пріоритетів споживачів визначає обсяг збуту, є параметром оцінки конкурентоспроможності товарів.
Складність, внутрішні суперечності досліджуваної категорії обумовили різноманітність та суперечливість теоретичних поглядів, підходів дослідників. Питання теорії, методології ціноутворення, практики формування цін, різні аспекти сучасного стану та питань ринкового ціноутворення, розробки цінових політики і стратегій розглядалися в роботах зарубіжних і вітчизняних учених: Ф. Котлера, Дж. Еванса, Ж-Ж. Ламбена, А. Гоша, С. Гришко, Г. Джумагельдієвої, В. Корінєва, І. Желтякової, Я. Литвиненка, В. Тарасевича, Є. Уткіна, А. Цацуліна, Г. Чубакова, П. Шуляка. В умовах ринкової економіки проблема ціноутворення на продукцію підприємств загострюється унаслідок нестабільності, мінливості ринкової кон’юнктури, динамічності зовнішнього середовища, загострення конкурентної боротьби. Звідси випливає важливість дослідження як загальних теоретичних аспектів системи цін, так і проблем практичного ціноутворення. Особливо актуальні зазначені проблеми для підприємств металургійного комплексу України через те, що вони здійснюють свою діяльність на ринку олігополістичної конкуренції та є залежними від рівня цін на продукцію і послуги галузей-монополістів. Серед учених, роботи яких присвячені дослідженню методичних аспектів управління витратами металургійного виробництва, особливостей і проблем формування собівартості та ціноутворення на продукцію металургійних підприємств, слід виокремити О. Амошу, С. Аптекаря, Т. Беня, В. Краснову, М. Сорокіну, Л. Шевельова, В. Чепланова, Т. Чернату. Проте фундаментальні спеціалізовані праці, присвячені проблемам ціноутворення в металургії, датуються в основному 1982-1990 рр., решта робіт – статті у фахових періодичних виданнях. Це свідчить про те, що в ринкових умовах вітчизняні металургійні підприємства зіткнулися з дефіцитом комплексних наукових розробок із проблеми ціноутворення, що не дозволяє їм протистояти впливу можливих негативних змін ринкової кон’юнктури, а також повною мірою використовувати свої конкурентні переваги при сприятливій ціновій ситуації на ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Розвиток механізмів ціноутворення в управлінні виробничо-господарською діяльністю підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок