Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ НАВЧАННЯ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ НАВЧАННЯ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ НАВЧАННЯ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,41 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАЦЕВКО Наталія Василівна
УДК 371(09)
ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ НАВЧАННЯ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
КЕМІНЬ Володимир Петрович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка, декан факультету романо-германської
філології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЗАВГОРОДНЯ Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський університет імені В. Стефаника,
завідувач кафедри історії педагогіки
 
кандидат педагогічних наук, доцент
МАТВІЄНКО Ольга Василівна
Київський національний
лінгвістичний університет,
доцент кафедри педагогіки
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, кафедра теорії та історії педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 24 вересня 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, поверх 3, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:м. Київ, вул. Володимирська, 58, ауд. 9
Автореферат розісланий “19” серпня 2004 р.
Учений секретар
cпеціалізованої вченої ради О.О. Безносюк
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. На сучасному етапі освіта стає поліфункціональною за своїм змістом. Процес інтеграції України у міжнародний освітній простір актуалізує питання про ступінь уніфікації суспільних процесів, у тому числі і в сфері освіти. Одним із головних завдань української освіти повинно бути виховання такої особистості, яка б не тільки розуміла глобальну сутність світових процесів, але й була б носієм національної культури і самобутності. При цьому освітня система повинна розглядатися, з одного боку, як ефективний механізм етнокультурної ідентифікації особистості, з іншого – як засіб гармонізації міжнаціональних відносин. Єдиний освітній простір – це не стільки простір для накопичення здобутків минулого і сучасного, скільки простір для неперервного творчого пошуку інваріантів освітніх систем, а також найбільш суттєвих відмінностей між ними з метою інтеграції перспективних параметрів освітньої діяльності.
Сьогодні педагогічна освіта в основному вирішує проблеми предметної підготовки вчителя, що в кінцевому результаті може призвести до втрати внутрішньої єдності педагогічного процесу, його поділу на теорію навчання та методику викладання окремих дисциплін. Однак вітчизняний та зарубіжний педагогічний досвід переконують, що їх раціональне використання в сучасних умовах організації навчання дало б змогу подолати цю відокремленість, результатом чого буде взаємозалежність між існуючими загальнодидактичними концепціями та потребами теорії і практики навчання. Це дозволило б уникнути багатьох недоліків у процесі реформування вітчизняного шкільництва.
Усе зазначене підтверджує необхідність об’єктивного висвітлення і теоретичної оцінки вітчизняного і зарубіжного досвіду минулих років. Особливий інтерес у цьому контексті становить, на нашу думку, теоретичний та практичний досвід американських педагогів першої половини ХХ століття, діяльність яких мала помітний вплив на розвиток вітчизняної педагогіки. Саме у цей період у США, де поступово формувалася прогресивна для того часу система освіти, виявили неефективність панівних схоластичних підходів в організації навчального процесу, здійснювали його радикальне оновлення. Американські педагоги прагнули реформувати школу на новітніх засадах – засадах взаємозв’язку із життям, безпосередніми потребами учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ НАВЧАННЯ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок