Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин

Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин

Назва:
Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКий ДЕРЖАВНИЙ Університет УПРАВЛІННЯ
Ніколаєва Ольга Миколаївна
удк 336.22
Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин
 
Спеціальність 25.00.04 – місцеве самоврядування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
наук з державного управління
Донецьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент Сапельнікова Надія Леонідівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту у невиробничій сфері
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Костирко Лідія Андріївна, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідувач кафедри фінансів;
кандидат наук з державного управління Задорожний Володимир Петрович, Державна податкова адміністрація у Донецькій області (м. Донецьк), заступник начальника управління податкової міліції.
Провідна установа – Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Харків), кафедра економічної теорії та фінансів.
Захист відбудеться 21 вересня 2005 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 18 серпня 2005 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні процеси у суспільно-політичній та економічній сферах, що відбуваються в Україні, безпосереднім чином пов’язані зі становленням і розвитком місцевого самоврядування. Протягом тривалого часу поза увагою залишалися проблеми місцевого самоврядування, що зрештою позначилося на рівні життя населення в українських містах і селах.
Зміцнення інституту місцевого самоврядування в Україні значною мірою залежить від того, чи будуть створені умови для фінансової незалежності органів місцевого самоврядування, основу якої становлять місцеві бюджети.
Основним питанням забезпечення фінансової самостійності місцевих органів влади є недостатність доходної бази місцевих бюджетів та наявність суттєвих проблем, які постають перед органами виконавчої влади у її нарощуванні внаслідок недосконалості законодавства та недостатньої урегульованості міжбюджетних відносин. Усе це створює необхідність втручання органів представницької влади.
Якість, чіткість та результативність взаємодії місцевих органів виконавчої та представницької влади проявляється саме в процесі виконання бюджету через реалізацію усієї сукупності законів та інших нормативно-правових актів, які регламентують сферу бюджетних відносин в Україні.
Значний внесок у вивчення питань бюджетного процесу і, зокрема, виконання місцевих бюджетів зробили вітчизняні та зарубіжні вчені - С.А. Буковинський, О.Д. Василик, І.І. Д’яконова, О.П. Кириленко, С.Я. Кондратюк, В.І.Кравченко, І.О. Луніна, В.М. Опарін, М.П. Пабат, О.С. Поважний, І.В. Сало, М.Г. Чумаченко, С.І. Юрій, Б. Аллан, Ш. Бланкарт, Боді Зві, Шері Е. Емблі, Ж. Марку, Р. Масгрейв, Р. Мертон, Дж. Стігліц, В. Уотс та ін.
Аналіз наукових праць з проблеми дослідження показав, що ціла низка методологічних і теоретичних питань залишається недостатньо висвітленою. Не досягнуто єдності у визначенні суті місцевих бюджетів. Потребує вирішення коло питань, пов’язаних із посиленням зацікавленості органів місцевого самоврядування в підвищенні ефективності виконання місцевих бюджетів на реальній доходній базі та оптимізованих видатках, подальшим удосконаленням системи міжбюджетних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок