Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Військово-політична діяльність Дмитра Палієва 20.02.22 – Військова історія

Загрузка...

Військово-політична діяльність Дмитра Палієва 20.02.22 – Військова історія

Назва:
Військово-політична діяльність Дмитра Палієва 20.02.22 – Військова історія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет "Львівська політехніка"
Медвідь Оксана Василівна
УДК 947.04 "1896 - 1944"
Військово-політична діяльність Дмитра Палієва
20.02.22 – Військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – доктор історичних, професор Литвин Микола Романович, Львівський національний університет ім. Івана Франка, професор кафедри новітньої історії України.
Офіційні опоненти – доктор історичних наук Патер Іван Григорович,
Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, провідний науковий співробітник відділу новітньої історії.
кандидат історичних наук Соляр Ігор Ярославович,
Львівський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України, доцент кафедри політичних наук та філософії.
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 7 листопада 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.15 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою:
79013 м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013 м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розіслано 6 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент В.І. Гусєв
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Визвольні змагання українського народу першої половини ХХ ст. висунули з середовища національно свідомої інтелігенції тисячі відомих громадсько-політичних і військових діячів, яких революція 1917-1920 рр., а згодом національно-визвольна боротьба міжвоєнного часу і рух Опору 40-х років поставили в епіцентр державотворчих битв за незалежність і соборність України.
Однак довгі десятиліття тоталітарний режим в СРСР намагався ліквідувати в суспільній свідомості історичну пам’ять, прагнучи спотворити образ українських державотворців новітньої доби – Михайла Грушевського, Симона Петлюри, Павла Скоропадського, Євгена Петрушевича та ін. Особливо ж затушовувалися життєвий шлях та політична біографія діячів праворадикального табору національно-визвольного руху, яких трактовано “буржуазними націоналістами”, що були нібито заангажовані західними спецслужбами. До них традиційно відносилися Євген Коновалець, Андрій Мельник, Степан Бандера, а також Дмитро Паліїв (1896-1944) – старшина легіону Українських січових стрільців і Галицької армії, а наприкінці 30-х років ХХ ст. фундатор і лідер праворадикального Фронту національної єдності у Західній Україні. На жаль, столітній ювілей цього відомого військово-політичного діяча новітньої української доби у 1996 р. пройшов непомітно і в Україні, і в діаспорі, де відійшли у минуле більшість його соратників. Не упорядковано його творчу спадщину – історико-мемуарні нариси про ЗУНР і українсько-польську війну 1918-1919 рр., посольські виступи міжвоєнного часу, родинний епістолярій (цю роботу, щоправда, заініціювала у 70-і роки ХХ ст. в Канаді його дочка, Христина Палієв-Турченюк, а також історик Державного центру УНР Наталія Пазуняк). Все це і спонукало дисертантку узагальнити військово-політичну діяльність і суспільно-політичні ідеали одного з найхаризматичніших представників західноукраїнського політикуму 20-40-х років ХХ ст.
Необхідність розширення етнополітичних уяв щодо геополітичних реалій Центрально-Східної Європи напередодні та в час двох світових воєн, потреба ґрунтовного переосмислення процесів трансформації українського національно-визвольного руху 30-х років і загалом боротьби за державне самовизначення і соборність українських земель у ХХ ст. підтверджують наукову і суспільно-практичну значимість вказаного міждисциплінарного дослідження.
Зв’язок з планами наукових досліджень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Військово-політична діяльність Дмитра Палієва 20.02.22 – Військова історія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок