Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників / сторінка 2

Назва:
КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Серед описаних способів лікування шляхом трансплантації ендокринних тканин тварин людині, добре відомий терапевтичний ефект нативної органотипової культури ендокринних тканин новонароджених поросят [Бондаренко Т.П., 2000, Кобяков С.К., 1999, Потиха О.П., 2000, Сичинава Р.М., 2000]. Проте широке впровадження в клініку даного методу обмежене через необхідність індивідуального вирощування культур для кожного пацієнта, а також ускладнюється проблемами, пов'язаними з доставкою даного матеріалу в клініку і повноцінним тестуванням його на стерильність [Голубєв Д.Б., 1976]. Дослідження з кріоконсервування органотипових культур ендокринних тканин, що з'явилися останнім часом [Бондаренко Т.П., 1999, Геращенко А.В., 2002, Самченко И.И., 2003], дозволяють говорити про принципову можливість впровадження в практику методу трансплантації кріоконсервованого ендокринного матеріалу. Але на сьогодні залишається відкритим питання про вплив процесів кріоконсервування на органотипові культури тканин сім’яників. Є лише роботи з проблеми кріоконсервування тканин ембріональних сім’яників людини [Керос В.А., 2001]. Невідомо також, чи буде кріоконсервований матеріал забезпечувати таку ж компенсаторну функцію в організмі реципієнта, як і нативний, у випадку його трансплантації. Залишається відкритим питання і про те, чи будуть кріопротектори, використані при формуванні середовищ для кріоконсервування, змінювати функціональні характеристики органотипових культур і чи будуть клітини органотипових культур підлягати принципам функціонування ендокринних тканин в організмі реципієнта, чи зміниться їх базальна та стимульована секреція.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках науково-дослідних тем Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України №73 “Біохімічні і фармакологічні аспекти кріоконсервування ендокринних тканин та еритроцитів” (шифр – 2.2.6.73, № 02-13-73) і теми №3 “Дослідження механізмів функціонування кріоконсервованих органних культур ендокринних тканин” (шифр - 2.2.6.03, № 0101U003478).
Метою роботи був порівняльний аналіз функціональних характеристик нативних і кріоконсервованих органотипових культур сім’яників статевозрілих щурів та новонароджених поросят за умов ало- і ксенотрансплантація орхіектомованим тваринам і тваринам з експериментальним гіпогонадизмом, викликаним введенням хлориду кадмія.
Для досягнення мети передбачалося вирішити наступні задачі.
1. Оцінити функціональні характеристики клітин в органотипових культурах сім’яників статевозрілих щурів і новонароджених поросят в залежності від термінів культивування з метою виявлення максимальної функціональної активності клітин.
2. Підібрати оптимальну концентрацію кріопротектора (димексид) і швидкість охолодження, що забезпечують максимальне збереження життєздатних клітин, та їх функціональні характеристики при кріоконсервуванні і тривалому зберіганні
(–196С).
3. Провести порівняльний аналіз функціональних характеристик нативних і кріоконсервованих органотипових культур сім’яників тварин на основі вивчення базальної і стимульованої секреції тестостерону та визначення кількості життєздатних клітин з використанням прижиттєвого фарбування трипановим синім.
4. Дослідити в порівняльному аспекті вплив ало- та ксенотрансплантації нативного і кріоконсервованого ендокринного матеріалу на гормональний статус організму орхіектомованих щурів і щурів з експериментальним гіпогонадизмом.
Об'єкт дослідження. Андрогенна функція нативних та кріоконсервованих органотипових культур сім’яників тварин.
Предмет дослідження. Корекція андрогенної функції шляхом трансплантації кріоконсервованих і нативних органотипових культур сім’яників статевозрілих щурів і новонароджених поросят.
Методи дослідження. У роботі використовувалися метод органотипового культивування тканин сім’яників щурів і новонароджених поросят, метод 2-етапного заморожування, колориметричні методи визначення білка та життєздатності клітин, радіоімунологічний метод визначення тестостерону в плазмі крові експериментальних тварин, клітинах органотипової культури і середовищі культивування при базальній та стимульованій секреції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок