Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників / сторінка 3

Назва:
КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Наукова новизна отриманих результатів. Представлено порівняльний аналіз стану кріоконсервованих і нативних органотипових культур з сім’яників щурів і новонароджених поросят in vitro та in vivo при ало- і ксенотрансплантації орхіектомованим тваринам або тваринам з експериментальним гіпогонадизмом, спричиненим введенням хлориду кадмія. Показано, що кріоконсервування і тривале зберігання при –196С забезпечує збереження функціональних характеристик ендокринного матеріалу. Кріоконсервований матеріал при його трансплантації експериментальним тваринам сприяє достовірному підвищенню рівня тестостерону в плазмі крові. Кріоконсервований матеріал має функціональну активність.
Практичне значення отриманих результатів. Збереження морфо-функціональних характеристик при кріоконсервуванні органотипових культур сім’яників новонароджених поросят, а також їх велика функціональна активність в умовах рекультивування і трансплантації орхіектомованим тваринам та тваринам з експериментальним гіпогонадизмом свідчать про придатність кріоконсервованого матеріалу до використання в якості трансплантату для корекції гіпофункції сім’яників на рівні організму. Відсутність впливу тривалості збереження ендокринного матеріалу на його функціональні характеристики дозволяє зробити висновок про можливість створення запасів ендокринного матеріалу, що дозволить більш широко впроваджувати в клінічну практику трансплантаційний метод лікування гіпофункції сім’яників.
Особистий внесок здобувача. Винесені на захист положення і результати роботи отримані автором особисто. Роботи, опубліковані за темою дисертації у співавторстві з науковим керівником теми д.б.н. Бондаренко Т.П. та іншими співробітниками відділу кріобіохімії і фармакології нейрогуморальних систем, відображають результати спільного планування та проведення досліджень у відділі, обговорення і підготовки матеріалів до друку.
Автор самостійно провів дослідження, аналіз отриманих результатів і зробив висновки в роботі.
Апробація результатів дисертації. Матеріали досліджень представлені на конференціях молодих учених ІПКіК НАНУ разом з кафедрою UNESCO (Харків, 2001, 2002 рр.); на науково-практичній конференції, присвяченій 150-річчю з дня народження академіка В.Я.Данилевського “Патогенетичні аспекти фармакотерапії ендокринних захворювань” (Харків, 2002 р.); на конференції “Актуальні проблеми фундаментальної і прикладної біохімії” (Київ, 2002 р.).
Публікації. За результатами дисертації опубліковано 5 статей в спеціальних виданнях, 2 тези.
Обсяг і структура дисертації. Матеріали викладені на 129 сторінках, на 20 сторінках – перелік опублікованих праць. Дисертаційна робота складається зі вступу, огляду літератури, опису матеріалів і методів дослідження, результатів власних досліджень та їх обговорення, кінцевої частини, висновків і списку цитованої літератури з 186 джерел, з яких 99 – вітчизняних і 87 – закордонних. Робота має 26 рисунків і 7 таблиць.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали і методи дослідження. Дослідження виконані на органотипових культурах, які одержували з сім’яників білих безпородних щурів (100 шт) з віварію при Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, і новонароджених поросят (100 шт), що доставляли з агрокомплексу “Слобожанський” (с. Гракове Чугуївського району Харківської області). Тваринами-реципієнтами для трансплантації нативних і кріоконсервованих органотипових культур ало- та ксеногенного походження були орхіектомовані самці білих безпородних щурів або щури з експериментальним токсичним гіпогонадизмом вагою 200-230 г (200 шт).
Для одержання сім’яників тварин забивали гільйотинуванням, із застосуванням ефірного наркозу. Екстирпацію ендокринних органів здійснювали з дотриманням суворих правил асептики й антисептики. Сім’яники відразу ж після видалення клали в охолоджений стерильний фізіологічний розчин, у якому подрібнювали тканини сім’яників на фрагменти розміром 0,5-1,0 мм3, відмивали від крові середовищем 199 і в цьому ж середовищі в стерильних флаконах із пробками залишали при 4С на 12-14 годин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок