Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників / сторінка 7

Назва:
КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Це означає, що, як і у випадку органотипових культур, одержуваних із тканин новонароджених поросят, ми спостерігаємо порушення процесів секреції на тлі збереження процесів стероїдогенезу. При цьому слід зазначити, що зміни в рівнях секреції не були зумовлені зміною числа життєздатних клітин.
У зв'язку з цим, ми вважали за доцільне проаналізувати поводження клітин органотипових культур двох видів тварин при дії на них специфічних модифікаторів стероїдогенезу – гормонів гіпофізу, до складу яких входять гонадотропіни (ФСГ, ЛГ). З цією метою ми використовували 10% екстракт гіпофізу (ЕГ). Проведення даних експериментів ми вважали дуже важливим, оскільки надалі органотипові культури ми збиралися використовувати як трансплантаційний матеріал, а на рівні організму стероїдогенез і секреція тестостерону контролюються саме гонадотропінами. Отримані результати представлені на рис. 3. З наведених даних видно, що клітини культури без ДМ реагують на введення 10 мкл/мл ЕГ збільшенням рівня секреції. Використання більш високої (50 мкл/мл) концентрації також призводить до збільшення рівня секреції, однак це збільшення нижче, ніж при 10 мкл/мл ЕГ. Це, очевидно, зумовлене тим, що всі біологічно активні сполуки виступають як активатори того чи іншого процесів тільки при їхній фізіологічній концентрації, а зростаючі концентрації діють як інгібітори. При введенні в середовище інкубації димексиду в 5% концентрації ми спостерігали припинення інгібуючої дії високої концентрації ЕГ, і цей ефект також зберігався для більш високих концентрацій кріопротектора (10 і 15%).
Ці дані свідчили на користь того, що у випадку трансплантації вказаного матеріалу клітини органотипової культури в організмі реципієнта будуть підкорятися регуляції з боку тропних гормонів гіпофізу.
Аналогічні експерименти були також проведені на клітинах органотипової культури з сім’яників статевозрілих щурів. Було встановлено, що клітини органотипових культур сім’яників статевозрілих щурів реагували аналогічно на стимуляцію екстрактом гіпофізу за наявності кріопротектора. Проте клітини культури сім’яників новонароджених поросят були більш чутливі до стимулятора стероїдогенезу в порівнянні з клітинами культури сім’яників статевозрілих щурів. Ці результати дозволили нам перейти до експериментів стосовно вивчення впливу дії кріоконсервування з димексидом на функціональні особливості органотипової культури сім’яників новонароджених поросят.
На першому етапі наших експериментів із кріоконсервування, ми використовували режим охолодження, що дає гарні результати для органотипової культури надниркових залоз. Відповідно до даного режиму, кріопротектор ДМ у концентрації 5% вводиться при 0С. Охолодження на першому етапі здійснюється зі швидкістю 1С/хв до – 80С, а потім ампули занурюються в рідкий азот (-196С), відігрівання відбувається при 37-40С до появи рідкої фази [Легач Е.И., 1998].
Рис. 4. Вміст тестостерону в нативній (1) і кріоконсервованій (2) культурах сім’яників поросят в залежності від термінів культивування і рекультивування (n=8) деконсервованого матеріалу.
* - розбіжності достовірні відносно 1-ї доби рекультивувания, P<0,05.
** - розбіжності достовірні відносно 6-ї доби культивувания, P<0,01.
На рис. 4 подано дані вимірів вмісту рівня тестостерону в процесі рекультивування, що з деякими допусками можна було б вважати моделлю функціонування культури в організмі реципієнта. Рекультивований розморожений матеріал порівнювали з культурами, які не заморожували, але за термінами культивування не відрізнялися. Першому дню рекультивування відпові-дали 6-добові нативні культури. Як видно з наведених даних, розморожений матеріал після видалення кріопротектора та вміщення в живильне середовище, характеризувався в першу добу наявністю деякого періоду спокою. Це пов'язане з розвитком репаративних процесів, які відбуваються в клітинах культури після впливу низьких температур. Проте із другої і до п'ятої доби рекультивування ми відзначали зростання секреторної здатності клітин, що свідчило про збільшення, насамперед, процесів біосинтезу гормонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок