Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників / сторінка 9

Назва:
КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
На рис. 7 представлено дані щодо ксенотрансплантації нативних і кріоконсервованих органотипових культур з сім’яників новонароджених поросят. Кріоконсервований матеріал виявляв більший позитивний ефект порівняно з нативним.
Ці дані узгоджуються з даними про те, що кріоконсервування з ДМ змінює функціональні характеристики клітин культур з сім’яників 2-х видів тварин, що виражається в збільшенні процесів секреції і стероїдогенезу гормонів. Кріоконсервований трансплантат у порівнянні з нативним забезпечував більш виражений ефект зростання рівня тестостерону в плазмі крові. Однак для обох випадків після 30-ї доби з моменту трансплантації намічається тенденція до зниження позитивного ефекту, хоча рівень тестостерону залишається вищим в плазмі крові реципієнтів кріоконсервованої культури в порівнянні з рівнем гормонів у реципієнтів нативних ксенографтів і орхіектомованих тварин без трансплантації.
Рис. 8. Рівень тестостерону в плазмі орхіектомованих тварин у різний термін після алотранс-плантації нативного і кріокон-серво-ваного ендокринного матеріалу (n=10).
* - розбіжності достовірні відносно групи орхіектомованих тварин, P<0,05.
У випадку алотрансплантації були отримані такі результати (рис. 8). Ми також спостерігали розвиток позитивного ефекту, викликаного трансплантацією ендокринного матеріалу, однак розбіжності між нативним і кріоконсервованим матеріалом були незначними, хоча і відзначалася деяка тенденція в перевазі використання кріоконсервованого матеріалу.
Слід зазначити, що на 15-у добу після трансплантації ксеногенного та алогенного матеріалу позитивний ефект був однаковим і виражався в підвищенні рівня тестостерону в плазмі орхіектомованих тварин. До 30-ї доби з моменту алотрансплантації розвивався позитивний ефект – рівень тестостерону був значно вищий, ніж на 15-ту добу. Значення рівня тестостерону були великими в порівнянні з андрогенною функцією орхіектомованих тварин із ксенотрансплантацією. (див. рис. 7)
На наступному етапі ми провели дослідження з вивчення впливу трансплантації на гормональний статус тварин з експериментальним гіпогонадизмом. Отримані результати представлені на рис. 9.
Рис. 9. Вплив ксенотрансплантації органотипової культури з сім’яників новонароджених поросят на рівень тестостерону в плазмі крові щура з експериментальним токсичним гіпогонадизмом (n=10).
* - розбіжності достовірні відносно групи тварин з експериментальним токсичним гіпогонадизмом, P<0,05.
Показано, що позитивний ефект після ксенотрансплантації починає виявлятися на 15-у добу як у випадку нативного, так і кріоконсервованого ендокринного матеріалу. До 30-ї доби з моменту трансплантації рівень тестостерону у випадку трансплантації нативного матеріалу досягав рівня контрольного у тварин, а у випадку кріоконсервованого – перевищував його. До 45-90-ї доби з моменту здійснення трансплантації рівень тестостерону знижувався, однак був вірогідно вищим (Р<0,05) від рівня тестостерону в плазмі крові експериментальних тварин без трансплантації. При аналізі маси сім’яників і рівня в них тестостерону ми одержали наступні результати (рис. 10). Отримані дані свідчать, що трансплантація органотипової культури сім’яників новона-роджених поросят позитивно впливає на андрогенну функцію організму реципієнта - підвищення рівня тестостерону в плазмі крові, (але й до деякої міри стимулює відновні процеси в сім’яниках тварин, ушкоджених введенням хлориду кадмію).
Узагальнюючи дані, можна зробити висновок про те, що трансплантація як нативної, так і кріоконсервованої органотипової культури з сім’яників новонароджених поросят і статевозрілих щурів орхіектомованим тваринам та тваринам з експериментальним токсичним гіпогонадизмом сприяє зростанню андрогенної функції в них. При цьому слід зазначити, що використання органотипових культур з неонатальних тканин є ефективнішим, оскільки забезпечує більш стабільний і пролонгований у часі позитивний ефект на ендокринний статус організму реципієнтів.
Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ АНДРОГЕННОЇ ФУНКЦІЇ У ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН ШЛЯХОМ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НАТИВНИХ І КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ОРГАННИХ КУЛЬТУР сім’яників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок