Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РОЗЛАДАМИ СЛУХУ ЗАСОБАМИ АДАПТИВНОГО ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РОЗЛАДАМИ СЛУХУ ЗАСОБАМИ АДАПТИВНОГО ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РОЗЛАДАМИ СЛУХУ ЗАСОБАМИ АДАПТИВНОГО ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д.УШИНСЬКОГО
Колишкін Олександр Володимирович
УДК 376.3:796.035:796.853.27
КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ ДІТЕЙ
СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РОЗЛАДАМИ СЛУХУ
ЗАСОБАМИ АДАПТИВНОГО ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Лянной Юрій Олегович
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка,
завідувач кафедри фізичної реабілітації
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Байкіна Ніна Григорівна,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри корекційної педагогіки
і адаптивного фізичного виховання–
кандидат педагогічних наук, доцент
Форостян Ольга Іванівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського (м. Одеса),
доцент кафедри спорту
Провідна установа – Слов’янський державний педагогічний університет, кафедра теоретичних, методичних основ фізичного виховання і реабілітації, Міністерство освіти і науки України, м. Слов’янськ.
Захист дисертації відбудеться “11” червня 2004 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65009, м. Одеса, провулок Курортний, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “6” травня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю створення оптимальних умов для життєдіяльності інвалідів, особливо дітей, які потребують відновлення втраченого контакту з довкіллям, корекції та наступної психолого-педагогічної реабілітації, трудової адаптації та інтеграції у соціум, що належить до першочергових державних завдань. Про це йдеться в затвердженій Указом Президента України цільовій комплексній програмі “Фізичне виховання – здоров’я нації”. Крім того, в ній наголошується на важливості науково-методичного й інформаційного забезпечення фізкультурно-спортивної та реабілітаційної діяльності осіб із обмеженими можливостями. Важливу роль у вирішенні проблем корекції, реабілітації та соціальної інтеграції дітей з обмеженими можливостями в умовах сьогодення відіграють засоби адаптивного фізичного виховання (С.П. Євсєєв, Р.В. Чудная, Л.В. Шапкова). Різноманітність і спрямованість фізичних вправ, що застосовуються в системі адаптивного фізичного виховання, варіативність їх виконання дозволяють здійснювати добір і необхідне їх поєднання з урахуванням завдань корекції рухових порушень і підвищення фізичної підготовленості учнів спеціальних шкіл до оптимального рівня.
Втрата слуху, особливо в ранньому віці, негативно позначається на формуванні індивідуальності людини, розвитку функціональних систем і гальмує її соціальну, побутову і психологічну адаптацію (Н.Г. Байкіна, Р.М. Боскіс, О.П. Гозова, А.І. Дьячков, В.В. Засенко, А.Г. Зикєєв, С.О. Зиков, Ф.Ф. Рау, Т.В. Розанова, Б.В. Сермеєв, І.М. Соловйов, Л.І. Фомічова, М.К. Шеремет, М.Д. Ярмаченко), тому вивчення змін у функціональних системах, що взаємодіють і впливають на слуховий аналізатор, має суттєве значення не тільки для діагностування хвороби та викликаних нею ускладнень, але і для обґрунтування і вибору ефективної методики корекції рухових порушень у слабочуючих.
Дисгармонійність розвитку дітей з розладами слуху знаходить свій вияв у нижчому, порівняно з нормою, рівні розвитку фізичних якостей і реалізується у вигляді рухових порушень (І.М. Бабій, В.М. Зайцева, А.Г. Карабанов, І.В. Ковшова, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РОЗЛАДАМИ СЛУХУ ЗАСОБАМИ АДАПТИВНОГО ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок