Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИВАТНЕ інвестування в умовах ринкової трансформації економіки України (на прикладі малих підприємств)

ПРИВАТНЕ інвестування в умовах ринкової трансформації економіки України (на прикладі малих підприємств)

Назва:
ПРИВАТНЕ інвестування в умовах ринкової трансформації економіки України (на прикладі малих підприємств)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський
національний університет імені івана франка
Ступницький
Віктор Володимирович
УДК 330.322: 658.148 (477)
ПРИВАТНЕ інвестування в умовах ринкової трансформації економіки України (на прикладі малих підприємств)
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного
університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Майовець Євген Йосипович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
Стецюк Петро Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри теоретичної економіки і економіки України
Провідна установа - Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної теорії
Захист дисертації відбудеться “27” травня 2003р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.0103 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79008, м. Львів, проспект Свободи, 18, ауд. 115).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “10” квітня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У світовому економічному просторі намітився прогрес низки національних економік. Дедалі виразніші тенденції глобалізації спонукають уряди країн до активної економічної діяльності. Економіка працює виключно на вимоги ринку, відповідно вони і вказують напрями подальшого розвитку окремих сфер діяльності, виробництв, стають надзвичайно привабливими для капіталів, що формувалися сторіччями та накопичені в значних обсягах. Іншими словами, економічний прогрес будь-якої країни консолідується навколо інвестицій як внутрішніх, так і зовнішніх.
Країни вступають у конкурентну боротьбу за розподіл зовнішніх інвестиційних потоків для ефективного використання власних природних ресурсів. Але міжнародний приватний капітал надходить туди, де можлива ефективна віддача. А вона може бути за єдиної умови – наявності сформованого та повноцінно функціонуючого підприємницького середовища. Тобто базою залучення міжнародного капіталу в будь-яку країну є національне підприємництво.
У країнах перехідної економіки національне підприємництво по суті перебуває на стадії відродження та становлення, без сумніву, його зростання відбувається на базі малих підприємств. Це підтвердила і невдала спроба формування конкурентоспроможних вітчизняних фінансово промислових груп (ФПГ).
Українська економіка не спромоглася упродовж 11 років залучити значні обсяги іноземних інвестицій, тому й посідає останні позиції за показником прямі іноземні інвестиції (ПІІ) на душу населення серед країн із перехідною економікою. Такий низький обсяг надходження іноземного капіталу в країну пояснюється як несприятливим інвестиційним середовищем, так і відсутністю досвіду приватного інвестування.
Економіка України вже пройшла період глибокої економічної кризи, яка призвела до повного згортання інвестиційної діяльності практично усіма національними суб’єктами господарювання. Наслідки помилок в управлінській політиці СРСР 70-80-х рр. та прорахунки у реформуванні вітчизняної економіки у першій половині 90-х рр. стали основними чинниками кризових явищ і в інвестиційній сфері держави. Нині економічне середовище України є незбалансованим, нестабільним, що обумовлює його високу ризикованість. Це і є причиною формування мало привабливого інвестиційного клімату в країні та визначає пасивність іноземних інвесторів у вкладанні капіталів в її економіку та розвиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИВАТНЕ інвестування в умовах ринкової трансформації економіки України (на прикладі малих підприємств)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок