Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ ЯК РЕСУРСУ ПСИХОЛОГІЧНОГО ПОДОЛАННЯ

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ ЯК РЕСУРСУ ПСИХОЛОГІЧНОГО ПОДОЛАННЯ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ ЯК РЕСУРСУ ПСИХОЛОГІЧНОГО ПОДОЛАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
ЗАЙВА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 159.923:159.943.8
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ
ЯК РЕСУРСУ ПСИХОЛОГІЧНОГО ПОДОЛАННЯ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Носенко Елеонора Львівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри педагогічної психології
та англійської мови
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Іванова Олена Феліксівна,
Харківський національний
університет імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри психології.
 
кандидат психологічних наук, доцент
Кириленко Таїсія Сергіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри загальної та інженерної психології
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія методології
та теорії психології, м. Київ
Захист відбудеться “13” травня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,4.
Автореферат розіслано “10” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Крейдун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростаючі темпи сучасного життя, суттєві економічні й соціально-політичні перетворення і потрясіння, що відбуваються останнім часом в Україні, значно збільшують кількість потенційних стресорів, небезпечних для психологічного здоров’я людини. Ефективна діяльність за подібних умов значною мірою залежить від наявності в ній необхідних особистісних ресурсів для регулювання ставлення до життєвих ситуацій, що швидко змінюються, та вміння долати негативні переживання за допомогою певних психологічних прийомів. У цьому світлі виправданим є інтерес науковців до вивчення механізмів подолання проблемних ситуацій та розкриття особистісних характеристик, що зумовлюють вибір людиною тих чи інших стратегій психологічного подолання.
Аналіз наукової літератури з проблеми особистісних ресурсів стресоподолання свідчить про те, що нині найбільш вивчені два види опрацювання особистістю негативних переживань, а саме: психологічний захист, ідея якого вже давно розробляється в психології (З.Фрейд, К.Г.Юнг, Т.М.Титаренко, Т.С.Яценко, P.Cramer, О.М.Донченко, В.І.Журбін та інші), і психологічне подолання – феномен, що почав вивчатись у психології особистості порівняно недавно і тому ще недостатньо повно розкритий у літературі (Л.І.Анциферова, В.О.Бодров, Ф.Є.Василюк, Л.Г.Виноградова, О.В.Лібін і О.В.Лібіна, Т.М.Титаренко, С.К.Нартова-Бочавер, C.S.Carver, S.Folkman, R.S.Lazarus, M.F.Scheier).
Визначення сутності феномену психологічного подолання відбувається в кількох напрямах. Зокрема, розглядаються конкретні стратегії реагування і поведінки у стресогенних ситуаціях, спрямовані на подолання негативних переживань, з’ясовуються певні особистісні властивості, що сприяють здійсненню конструктивного психологічного подолання. Визначені як зовнішні, так і внутрішні ресурси, що допомагають людині адаптуватися до мінливого навколишнього світу. Відповідно до результатів проведених досліджень, ресурси стресоподолання можуть як використовуватися субєктом, так і не використовуватися, залишаючись у потенційному стані (С.О.Хазова). Проте правомірно стверджується, що усвідомлення людиною наявності засобів допомоги у скрутному для неї становищі й наявність навичок оперування якомога більшою кількістю таких засобів сприяє посиленню відчуття контрольованості ситуації і, внаслідок цього, більш ефективному подоланню проблем, що постають перед суб’єктом у складній ситуації (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ ЯК РЕСУРСУ ПСИХОЛОГІЧНОГО ПОДОЛАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок