Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Потенційна плодоносність сорту Кокур білий, інших аборигенних сортів винограду і її реалізація в гірсько-долинному приморському районі Криму

Потенційна плодоносність сорту Кокур білий, інших аборигенних сортів винограду і її реалізація в гірсько-долинному приморському районі Криму

Назва:
Потенційна плодоносність сорту Кокур білий, інших аборигенних сортів винограду і її реалізація в гірсько-долинному приморському районі Криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА “МАГАРАЧ”
КРИВОШЕЙ Іван Олексійович
УДК 634. 86. 07: 631. 559 (477.75)
Потенційна плодоносність сорту Кокур білий, інших аборигенних сортів винограду і її реалізація в гірсько-долинному приморському районі Криму
06.01.08. - Виноградарство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта, 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному агротехнологічному університеті
(м. Сімферополь).
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор, заслужений працівник освіти України
Дикань Олександр Павлович, Кримський державний
агротехнологічний університет, завідувач кафедри виноградарства.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
Хілько Віталій Федорович, Інститут виноградарства
і виноробства ім. В.Є. Таїрова, УААН, завідувач
лабораторії клонової селекції, м. Одеса;
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
Клименко Віктор Павлович, Інститут винограду
і вина „Магарач”, УААН, провідний науковий співробітник, м. Ялта.
Провідна установа: Національний науковий центр – Нікітський Ботанічний сад, УААН, м. Ялта.
Захист дисертації відбудеться 11.02. 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 при Інституті винограду і вина „Магарач”, УААН, за адресою: 98600, Крим, м. Ялта, вул.. Кірова, 31, ІВіВ “Магарач”
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІВіВ “Магарач”, Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31
Автореферат дисертації розісланий 09.01.2004 року
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук Бузні А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рослина винограду має високий потенціал урожайності, але реалізувати його може тільки за певних умов. При цьому основними факторами, що визначають величину і якість урожаю є: сорт, зона, експозиція, форма кущів і інші. Найбільш важливим фактором, що впливає на урожай, є агротехніка , саме цей фактор визначає виноградар.
Максимально реалізувати потенціал урожайності рослини винограду при даних природнокліматичних умовах, дозволяє тільки та агротехніка , що заснована на глибокому знанні і розумінні біологічних особливостей його росту і розвитку, а також біології формування генеративних органів.
Таким чином, вивчення закономірностей утворення і розвитку органів плодоношення має важливе значення.
Засноване на аборигенних сортах виробництво високоякісних десертних і столових вин являє собою виноградарську і виноробну галузь гірсько-долинного приморського району Криму. Для зберігання придатні аборигенні сорти: Шабаш, Асма, Ташли.
Аборигенні сорти і форми винограду районів з різними умовами виростання служать вихідним матеріалом для виведення стійких сортів, оскільки кримський аборигенний виноград культивувався протягом століть переважно в прибережних районах Криму, який характеризується засушливим кліматом, тому багато сортів стійкі до засухи.
Таким чином, вивчення потенційної плодоносності і розробка елементів агротехніки, спрямованих на кращу її реалізацію, для одержання високих, стабільних урожаїв високої якості у аборигенних сортів винограду Криму, є актуальною темою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися за тематичним планом Кримського державного агротехнологічного університету за темою: “Наукове забезпечення галузей агропромислового комплексу Криму, розробка і удосконалювання технологій виробництва і переробки сільськогосподарської продукції в нових умовах господарювання” (номер державної реєстрації 0102V000128).
Мета дослідження. Мета досліджень полягала у вивченні процесу формування потенційної плодоносності протягом вегетаційного періоду і впливу довжини обрізки лоз на її реалізацію і формування урожаю.
Завдання дослідження. Установити терміни закладки і диференціації зачатків суцвіть у центральних бруньках у період літньої вегетації; вивчити динаміку формування потенційної плодоносності сорту Кокур білий протягом вегетаційного періоду; установити плодоносність центральних бруньок у кримських аборигенних сортів винограду в різних районах і умовах вирощування; вивчити розподіл коефіцієнтів плодоношення центральних бруньок за довжиною пагонів у сорту Кокур білий; вивчити вплив довжини обрізки плодових лоз на реалізацію потенційної плодоносності центральних бруньок у сорту Кокур білий у гірсько-долинному приморському районі Криму на різних за рельєфом ділянках; на підставі кореляційного аналізу вивчити зв'язок між плодоносністю бруньок і урожаєм винограду з метою оптимізації довжини обрізки і прогнозування урожаю; визначити потенційні можливості генотипу сорту Кокур білий, використовуючи метод оцінки адаптаційної здатності сортів; визначити вплив довжини обрізки плодових лоз на масу однорічного приросту в сорту Кокур білий; визначити економічну ефективність вирощування сорту Кокур білий при різній довжині обрізки, на схилах різної експозиції і на рівнині.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Потенційна плодоносність сорту Кокур білий, інших аборигенних сортів винограду і її реалізація в гірсько-долинному приморському районі Криму

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок